bugün

burada fakat kelimesinin "eşittir" kelimesine denk geldiğini düşündüğüm cümledir.
evli=mutsuz şeklinde.
evlilerin hepsinin yaşadığı his.
evlilik bir dayanışmadır. negatif bakarsan negatif, pozitif bakarsan pozitif olur.

annen, baban kardeşin yıllardır başına vura vura değişime uğradı. yanındakini yönlendirmek senin elinde.
Allah yardımcısı olsun.
Ya hem evleniyonuz hem mutsuzsunuz bi sey demiyorum ben artik.
Her şartta Mutlu olmak zorunda değiliz.
Sebebi belli akıllı telefonlar,karı-koca tuşlu tlfna geçin ve ilk adımı atın.
En korktuğum olay budur. Inşallah evlendiğimde böyle bir durumla karşılaşmam. Her şeyin hayırlısı olsun. Ne diyor ahi teşkilatı. allah Hayırlı eş, iş, aş nasip eylesin.
olağan ve sıradandır. evlenipte mutlu olan birini daha hiç tanımadım. hepsinin dilinde "sakın evlenme olm" bende öyle yapıyorum.
Elbette bir ortak nokta vardır. Sadece "görebilmek isteyelim"
Evli fakat mutlu çiftlerin yanında, sayıları oldukça fazladır.

Bu hezimete bir son verilmelidir artık arkadaş!

Evlilik okulları açılmalı ve eğitim zorunlu olmalıdır.
Eş nasıl seçilir, nelere dikkat edilmelidir, kayınvalide ile anlaşma teknikleri, kavga yöntemleri, barışma yolları...vs her halt, en ince detayına kadar anlatılmalıdır belki de.

Diplomalar alınmalı, kepler fırlatılmalı, başarılı olanlar master yapmalıdır.
Akademisyen olmalıdır.
Hepimizi eğitmelidir.

Devlet baba!!!
Duy sesimizi!
Hiçbir şey hayal ettiği gibi olmamıştır ve hayal kırıklığı yaşıyordur muhtemelen.
Aranıyordur diyenlerin üzerine meteor düşsün inşallah.
Bir evlilikte saygı,sevgi bittiyse ve mutsuz isen o evliliği sürdürmeye devam etmek kendine, eşine ve çocuğuna yaptığın en büyük haksızlık olur.insan bir yerde dur diyebilmeli ve yönünü değiştirebilmelidir. Güzel bir sözü hatırladım.

‘’Rüzgarın yönünü belki tahmin edemeyebiliriz ama hemen her durumda rotamızın yönünü değiştirebiliriz’’