1. 1.
  yaşamayan bilmez derler ya, aynen öyle bir meseledir bu. sizin için elinden gelen her şeyi yapar, sizi elde etmek için elinden geleni.
  bir gün bir anda hoşlanılmak gibi bir duyguya teslim olursunuz. sevilmek hoşa gider, neden diye sorgulamaya başlar ister, neden ben. hayatınızda açık bir ufkunuz, bakış açınız vardır, etrafınızda onlarcası. ama o farklı gelir, arada kaynar hep, hiç demezsini yan yana gelme ihtimalim dahi yok dersiniz. ama karşıdaki öyle kıskaca almıştır ki sizi, onu düşünürsünüz, ama hayatta olamaz dersiniz.

  dedim ya yaşamayan bilmez. oydu, buydu, şuydu derken iletişim bilgilerinize ulaşır birilerinden. telefon, msn vs. ama engel olamazsınız, çünkü ulaşamadan önce etrafınızda olan bu kişiyi aslında içten merak ediyorsunuzdur. zamanla eşini merak edersiniz, varsa çocuklarını. ama yoktur ya, hala yoktur sevemezsiniz ki onu. siz nelere layıksınızdır, gelecek elinizdedir, anneniz, abiniz, kız kardeşiniz, babanız için birşeyler yapmak istersiniz. karşınızdaki insansa sizin için bazı şeylere çoktan hazırdır. ama hala siz sizsinizdir, değişmemiş karşı tarafa olamaz diye diretiyorsunuzdur, ama nafile, kanınıza girmekte birebirdir bu kişi. yok asla diyenlere sözümüz yoktur zaten, ama farkında olmadan gafil avlanan illaki bir yerde rastlaşmıtır böylesine.

  sonra; ilgiyi kesmiştir karşı taraf, o adrese gönderilen hediyeler de bitmiştir ki, bir yanınız seviniyordur, bir yanınız üzülüyor.
  ancak üzülen taraf; bir yanından sen zaten buydun işte diye mesajlar atar, ama engel olurum diyen kişi dahi teslim olmuştur bilmeden. bu da karşı tarafın oyunudur. o açılan msnde guzel yüzünüzü bir daha görsün ister, bana yapılır mıydı bu der içinden, çünkü bir onun yaşantısına bak bir senin yaşantına. ardından bazı şeylere göğüs gerilir bakalım ne olacak dersiniz. karşı taraf ise ne yardan geçer, ne serden.
  msn de utanmadan bir de eşini göster çaktırmadan diyerek camı açtırırsınız. eşini, oynayan çocuğunu. defol dersiniz, yarın bir gün bana da yaparsın. ama aşık olunmuştur bir kere. hem ağlar hem giderim hesabı ertesi gün aramaz, sen haklısın der yüzüne kapatır teli. acımak derler ya, allah kimseyi acınacak hale sokmasın. üzülürsünüz, evlilerde sever şarkıları, sözleri gelir aklınıza. ben ne yaptım, can yaktım dersiniz ama nafile. canın yandıkça yanar. sonu olmayan bir yere doğru gidersiniz. tam barışma, herşey güzel, yeniden başlar sorgularınız. akıllı iseniz, yol alır gidersiniz zaten. ama azıcık gönül kaydıysa, biraz iyi davranayım diye diye içine girersiniz bu yalan, dolan ve yasak aşk hikayesinin. yardımcı kadın ya da erkek rolünü üstlenmenizde üstüne rol tanımayacaksınızdır.
  6 -2 ... lolita lempicka
 2. 2.
  evli birinin size aşık olması durumunda ona bu durumun imkansızlığını anlatmakla cebelleşirken farketmeyerek ona aşık olmanız ve hesaplanamayan kötü olaylara sebep verebilecek komplek durumdur.
  2 -1 ... mukerrer
 3. 3.
  genelde kadınların ba$ına gelen hede. arkada$ım keriz misiniz, dü$ünün erkeklerin ba$ına niye gelmiyor? çünkü erkek evliyse a$k aramaz, heyecan arar. kullandırtmayın lan kendinizi. bu kadar mı körsünüz. gerildim ha!
  3 ... basak burcu errrkegi