bugün

Devleti falan bilmem ama kendi evime ciktigimda uygulayacagim bunu. Ayni sekilde arabam icin de gecerli.
Üretmesinler dedirten başlık. Sigardan aldığı vergiden vazgeçebilirlerse.
Yasak olmasa bile zaten içilmemesi gerekir. Bir de o evde yaşlı , hasta , çocuk varsa içen iki kere hata yapıyordur. Sigara içeni de , içmeyi de severim ama içmeyin şu zıkkımı evin içinde.
Önceden ne kadar yaygindi bu ya. Şimdi insan duşununce bile ne kadar tuhaf aptalca geliyor. Evin içinde yaylanir içerdik be ulan ne mallik resmen katiam evdekilere. Simdi evin dişina çikiyoz tabi.
kişi buna karar verebilirde devlete ne aq. günde kaç paket içeceğimize de karışsınlar temelli.
eşi zabıta olan erkekler için karanlık günlerin başlangıcıdır.
tutmayacak yasaklara adaydır. Evin içinde bebe veya hasta varsa, insanlar balkona çıkıp içiyor, ki doğrusu da budur. Bu arada, özel araçlarda da yassağ lakin trafik polisinin gözünün içine baka baka içiyorum, ne ceza yazıyorlar ne de çemkiriyorlar.
sigara içmeyen biri olarak beni zerre alakadar etmez... diyeceğimi sanan varsa aldanıyor.

rahat bırakın insanların sigarasını falan aq. zaten bu memlekette yaşamak iyiden iyiye zorlaşıyor da bırakın gönüllerince ölebilsinler. mutlu olarak yaşayıp ölsünler daha doğrusu.

ayrıca da sigara yasaklarının hepsi de kol gibi sigara viralidir. günde 2-3 içen insanlar tanırdım, inat değil mi amına koyayım deyip 2 paket içer oldular.

her yasak örtülü ödenek aslında bir yerde.

o bakımdan hikaye bunlar.
yok artık! dedirten yasak. ayağımızı uzatıp, sigarada mı içemeyeceğiz yani.