1. 1.
  bunu diyen kadından ayrılın gitsin. bu tarz hanımların hayatta ki tek amacı evlenmektir, evlenip çevresine hava atmaktır, baskıdan kurtulup koca parası yiyip evde oturmaktır.

  kadının hayat boyu hayallerle kurguladığı bir senaryonun parçası olmayın. o kadının evlenmek isteme sebebi inanın siz değilsiniz. dediğim gibi çevreye hava atmak, eve para getirecek bir erkek bulup çalışma zorunluluğunu bitirmek v.s dir. saçma sapan bir senaryo için 3 kuruş maaşınızla o kadar borca girip yıllarca borç kamburu altında gezmeyin.

  sizi seven kadın evlenmek istese de zaten bu isteğinin sebebinin sevgi olduğunu anlarsınız ve evlenmezsek ayrılalım gibi dikte mobingler uygulamaz. zaten o kadınla sizde evlenmek istersiniz.
  -3 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  belki de sizin bırakıp gitmenizi istemiyor, sizinle bir evde yaşayıp çocuklarınıza annelik yapmak istiyordur?
  her an sıkılıp bırakıp gideceğiniz bir sevgililikten korkuyordur? sizinle aile olmak hayalidir?
  4 ... mempisadamsin
 3. 3.
  Bırakın tabi. Yaş otuz sekiz olunca baba olucam ben, baba olmam lazım diye de sevmediğiniz kadınlarla evlenin. Hıyarlar sizi.
  2 ... ngark
 4. 4.
  bir insanla aynı evde yaşamak için evlenmeniz gerekmiyor ev tutup yaşayabilirsiniz. sevgili aile yanındaysa onu anlarım. fakat konu zaten özel durumlar değil kişi bunları anlar evlenir. benim değindiğim mesele başka şeyler.
  ... bel gamzeli erkek
 5. 5.
  Ailesinden baskı görüyordur ve muhtemelen evlenirse mutlu olamayacaktır. Okulu bitiren veya belirli bir yaşa erişen kadın erkek, her genç bizim kültürümüzde bu konuda mahalle baskısı Yaşar. O panikle karşısına ilk çıkanla evlilik Yaşayanların sonu hüsranla sonuçlanır. Boşanmalar, aldatmalar, mutsuz evlilikler neden var sanıyorsunuz? Mahalle baskısıyla evlenilmez. Komşu Naciye teyze “hala biri yok mu?” sordu diye evlenilmez. Tüm arkadaşlarım evlendi diyerek evlenilmez. Gerçekten sevdiğinizde, yanında sıkılmadan yaşlanabileceğiniz biri olduğuna inandığınızda ve bu sorumluluğu taşıyabileceğiniz zaman yapın şu işi. Kendinizi de karşınızdakini de yakmayın.
  5 -1 ... lara croftt