bugün

Bir sorunsal. Evlenmeyip de ne yapacaksın diyen teyzelere verilebilecek cevapları içerir.

Evlenince ne yapacağız ki diyerek karşılık veriyorum ben genelde.
Teyzelerin en kuvvetli sorularındandır dünya barışı için çalışacam diyebilirsiniz.
Evlenmemiş olunur.
Beyaz showa katılınır.
Beni gerçekten sevmeyen biriyle evlenip toplumu nezdinde kabul gören ritüelleri gerçekleştirmek sevmediğim biryle hayatı paylaşmak çocuk yapmak zorunda mıyım o çocuklarım günahı ne?
Büyük ihtimlle yalnız kalmamaktan iyidir diyip evlenicem ne olucak aynı evin içinde tek başıma olucam ben sevsem bile o sevmiycek ilk tökezlediğimde tekmeyi vurucak veya hiçbir sorun yokken aldatıcak böyle de mutsuz bir evlilik olur bunun bana veya topluma ne yararı var lan?
Fikir adamı olunur.
güveçte tereyağlı karides.
Bekar kalınır öyle yaşlanana kadar devam edilir. Güzel bir ekonomin olur ama bir sıcak yemek yapanın olmaz hatta aile ortamın yoktur evinde. işten gelince sen yapmak zorundasındır. Yaşlanınca maaşını huzur evine verirsin ve yalnız ölürsün. Yapacak bir şey yok.
Kariyer yapılır. Para kazanılır. Dünya turuna çıkılır.
Finalde barbie bir kız bulup evlenirsin.
(bkz: sex)
Yaşanır mesela. Evli olmak bir görev değil. Hayat amacı da olmamalı.
çalışılır, yazılır, sevilir; hem de daha güzel.

evlilik, aile kisvesi altındaki iki insan grubunun birbirine sistemsel ve sosyoekonomik eziyetleridir.

nefret ettim, ediyorum, edeceğim.
Zengin olunabilir
iş kurulabilir
Gününü gün edebilirsin.
evlenirsen masrafları ortaklaşa ödersin para gücünü birleştirip bir nevi imece usülü istediklerine sahip olabilirsin. düzenli ve güvenli seks hayatın olur.

partner değişimi cinsel yolla bulaşan hastalıklara davetiye çıkarabilir. duygularını paylaşacağın bir insan edinmiş olursun.
kışın yatarken üşümezsin.

şimdi evlendiğin kişiye bağlı iyi biriyse iyi olur. ama evlenmek için evlenirsen ayvayı yersin.
Kafa dinlersiniz. Ama zamanla sıkıcı olabilir.
Evlenmek mecburiyet değildir, bir seçimdir.

Evlenmeden de yaşanır, istediğiniz gibi plan yapıp, neye odaklanmak istiyorsanız ona odaklanarak hayat sürersiniz.
Siz, keyfiniz ve keyfinizin kâhyası olarak...
Belli bir yaştan sonra bekar kalmadığı için etrafında takılacak kişi sayısı azalıyor evliler evlilerle takılıyor genelde bekar arkadaşlar eşler tarafından sevilmiyor. Bir de düzen oluyor evlendiğinde temiz ev çocuk çocuk sahibi olmak. Bir takım sorumluluklar. Bekar adamlar yaşlandıkça üzgün bir hayata gidiyorlar.
bekar kalınıp bazı sorumluluklardan kurtulunur.

partnerinizle seyehat edin ufkunuzu açın. düğün yapınca paranız boşa gidiyor zaten.

kızın ailesi ne istiyorsa o yapılır mantığı zaten türklerin gelişmesine başlı başına bir engel zaten. kız babaları bırakın bu mallığı ekonomimiz bitti bırakın da insanlar paralarıyla faydalı şeyler yapsın.
özgür olur dünyayı gezersin.
Evde kalınır .evli olanlara gıpta ile bakarsın
- para biriktirilir: araba, pahali mobilya, kozmetik, antin duntin lüks tüketim den uzak durulur. biriktirilen bu para ile her 5 senede ugrayan bi ekonomik krizde calismadan ayakta durulur en azindan.
- ruh sagiligindan olmaz insan: günün 24 saati dirdir virvir öten ruh hstasi kompleksi kisknc nispet yapan bir varliktan uzak durmak ruh sagligi acisindan faydalidir, benden demesi.
- sevdiginiz hobilerinize yönelirsiniz: edebiyat gibi müzik gibi sanatsal hobiler yaninda spordan ( en basiti günde 7 kilometre yürüyüs) evde bira üretiminden enstrüman yapimina kadar hem kendini gelistirebilecegin ve dogayl ic ice hissedebilecegin hobilerle ugrasirsin, hem kendi isini kendin görürüsün, kisacasi erdemli insan olursun. evli olsan survivor izlemek zorunda kalirsin.
- sosyal hayatindan kimse sana kisitlama getiremez: dilersen cince ögrenir ve cinliler ile takilirsin...evli olsan, " hakim bey kocam beni cinliler ile aldatiyor" diye mahkemede bulurusn kendini sadece cince ögreneyim derken...

yeter mi ulan, ne sayayim daha?
Sevgiliyle tatil yapılabilir mesela. Evlilik fragmanı gibi oluyor zaten.