bugün

çocuğunu sevememek, biriyle aynı yastıkta kocamamak, ihtiyacın olan en önemli etken olan eşi, hayatından silmek veya hiç dahil etmemek akıllıksa dünyanın çoğunluğu aptaldır.
yanlis tespit. kendi kendini sikemeyecegine gore akilli falan degildir. buradan kendini sikenlerin akilli oldugu cikmaz.
evet, topluma yararlı erkektir, çoğalmasın, düşünmesin..
lan bi durun düşünün, eksiye basmayın hemen.*
not: erkek değilim..
(bkz: aklını seveyim)
kime ve neye göre sorusunu akla getiren durumdur.

edit: eksileyen ibne nasıl bir ruh halindesin çok merak ediyorum.
metropollerde boşanma olaylarının tavan yaptığını gören bu yüzden evlenmek değilde en azından aynı evde yaşamayı tercih eden erkektir...
gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde babalar çocuklarını büyüttüklerini sanmaktadır ki bu erkeklerin yarıdan fazlası başkasının çocuğunu büyütmektedir. (bbc human body)
böyle bir durumda evlenip çocuk yapmak yerine farklı bayanlardan 100'lerce çocuğu olabilecek erkekler mevcuttur.
fiziki yapısı, güçlü genleri ve entelektüel yapısıyla bir çok evli bayanı cezbedecek, cinsel gücü yerinde ve hatta cinsellikte fazlasını verebilecek erkeklerden çocuk yapmak bir çok bayan için caziptir.
Çocuk yapmak ile çocuğa bakmak arasında farkı fark eden bayanlar, iç güdülerinin seslerini de dinleyerek bu eğilime yönelmişlerdir...
böyle bir durumda eğer yukarıdaki özelliklere uygun değilseniz evlenin, yok bu unsurlara haiz iseniz "yeni nesli" kendi genleriniz ile inşaa etmeniz çok normal.

evlenmeyen erkek genlerine güvenen erkektir...
her erkeğin sonunun aynı olduğunu bilmeyen erkektir. Akıllı olsaydı bunu bilirdi.
evlenmeyen kadın da akıllı kadındır. bu yüzyılda hiçi bir erkek o yüzüğü takmayı hak etmiyor. *
bekarlık sultanlıktır deyip ertesi gün çamaşırları kim yıkayacak diye ağıt yakan erkektir.
kendine çok uygun -evlenebileceği kadar uygun - tam aradığı özelliklerde huyu huyuna suyu suyuna bir hanımefendi bulduğu için şanslı olan erkektir. ancak bulamayıpta sadece bulduğunu zanneden erkek için ise durum zordur.
yaşlanmaktan korkan erkektir çünkü yaşlandıkça yanlız kalacak erkektir. evlenemeyen erkekler dünyanın en şansız insanlarıdır.
gayri meşru çocuk söylemi olabilir.

baban seni evlenmeden mi dünyaya getirtti yavrum.

ha sen babana akılsız diyorsun.

anladım.

terbiyesiz.
aklıyla bin yaşasın da soyunun o kadar yaşayacağı kesin değildir.
tipsiz erkektir.
30 yaşa kadar dersek doğru..sonrası sağlığa zararlı olabilir.
evlenmeyen erkek, sorumluluktan korkan erkektir. ben evlenmek istiyorum bu arada. yani bir.. şey ederseniz..
günümüzde her erkeğin söylediği sonra illa ki evlenip kendini aksi tabir durumuna soktuğu* bakış açısıdır.
sorumluluktan kaçmak, sabitleşmekten korkmak eylemidir. gereksizdir çünkü eninde sonunda yaşanacaktır. neden durduk yere kendine hakaret eder ki insan?
evlenmemesi illa cinsel hayatı olmayacağı anlamına gelmeyen erkektir.
veya sevdiği kadınla uyumayacağı...
evlenmeyen erkek can'dır, miS'tir.
not: erkek değilim.
yaşlanınca sıvayacaktır.
belli bir yaşa kadar olmak kaydıyla doğrusunu yapan erkektir. lakin sanırım her insan doğası gereği evlenmeli, yuva kurmalı.
tam anlamıyla bir zarardır. siz ömrünüz boyunca düğünlere gidip takı takarsınız ve bunlar yanınıza kar kalır.
bence de en akıllı erkektir çünkü dırdır çekeceğine birçok kadınla berber olmak ve sonra seks hormonlarının azaldığı yaşlarda intihar edip geberip gitmek en mantıklısı yok üç çocuk yapıcam yok ülkeye millete bir eser bırakıcam fasafiso. çünkü hayatın anlamı seks aile kurmak değil bana göre.