bugün

facebook'ta kedili, köpekli, şarkı söyleyen bebekli videoları izleyince gülmeye başladığınızda acilen evlenilmesi gerekir.
Aşırı ve nedensiz can sıkıntısıdır.
tek bir kadın/erkek ile yetinebildiğini hissettiğin an.

(bkz: yetinmeyi bilir misin)
sizin için sıradan geçen bir yaz mevsiminde ortalama 10 adet arkadaşınızın düğün davetiyesini almışsanız anlarsınız..
canınız sıkılıyorsa büyüklerce evlenme zamanınız gelmiştir.

+hooff canım sıkıldı.

-evlenince geçer.
Pilava kaşık saplandığı zaman.
masturbasyondan el çatlakları ve deformasyonlar oluşmaya başladığı zaman...
Ilkokula giden veletler artık size amca diyosa anlaşılır. Abi olmadan amca oldum hıamk.
Annen söylüyor direk kız buldum sana diye. Dün başıma geldi.
artık sevdiğin kızı haftada 1-2 değil her gün görmek istiyorsan, her sikik sabaha onun yüzüyle uyanıp gününün güzel geçmesini istiyorsan, her akşam bok gibi eve geldiğinde sıcak bir öpücük ve bi tas yemekle şarj olmak istiyorsan vakti gelmiştir.
yaş 30'a yaklaşınca ister istemez psikolojik olarak düşünmeye başladığın durumdur.
öyle bir ilişkiye başlarsınki işlerin nasıl bu kadar hızlı ilerlediğini anlayamazsın. bir bakmışsın kızı istiyorsun, bir bakmışsın nikah masasındasın.
Topluma, herhangi bir fikre veya bir amaca hizmet etmenin tat vermediğini anladığın an herseyin senden ibaret olduğunu çözdüğün an zaten çekiliyosun köşene. sonra bakiyosun hayat akıp gidiyor, ürettiğin bir şey yok, yaş ilerledikçe yalnızlaştığını görüyorsun, herkes bir uğraş peşinde, eski dostların yol almış..

işte o zaman diyosun benim hayatım çok da geniş değil, çok da bir vasfım yok. Beklentilerin de düşmüş, mutluluk için o genç yıllarındaki büyük idealleri de istemiyorsun. O halde evleneyim, eşimle ve çocuklarımla yaşayım bu küçük hayatı diye düşünüyorsun.
patlattığınız kızın akrabalarının köyden geldiğini ve sizi aradığını duyduğunuzda nikah memurunun elini öpme vakti gelip çatmıştır ağalar beyler. maşallah.
Babanızın topuğuna nal çivisi çakın. Ayağına battığında anlayacaktır.
uyandığınızda yastığın boş olması artık sizi rahatsız etmeye başlamışsa, gelmiştir zamanı.
artık onsuz bir hayat düşünemediğinizde anlaşılır.
dostlukların ve arkadaşlıkların bir yere kadar gittiğini tecrübe ettikten sonra gerçek bir dostu bulmak istediğinde evlilik vakti gelmiştir demek ki.
erkek için; vücutta kontrolsüz sertleşmeler, enerji fazlalığı, gece rüylar sonucu boşalımlar varsa, elleri yorulduysa,bakışlar bir boğa canlılığı kazanmışsa ve aylık kazandığı para 3000 tl üzerindeyse evlenme zamanı gelmiştir.
bayan için: meme uçları kendini göstermeye başlamışsa, sürtünmek yetmiyorsa, cicili bicili iç çamaşırları giyilmeye başlanmış ve ağda aksatılmıyorsa, yaş 22 üzeriyse, elinde bir meslek ve maaş aldığı işi varsa zaman doğrudur.
Pilava kaşık batırıldığı vakit bilin ki evlenme vakti gelmiştir.
Anneniz olmayan torununa kazaklar,hırkalar öruyorsa bilinki gelmistir o vakit.
aklınızla ve kalbinizle 'evet hazırım' dediğiniz an gelmiştir evliliğin zamanı.
yoksa onu bunu susturayım diye, yok ailemin gönlü olsun diye hiç bu işe kalkışmayın, evet kutsal bir müessese ama başkaları için değil kendi idealleriniz için yaşayın ki, uzun ve mutlu sürsün.*
sosyolojik tespit gerektiren bir soru.

erkekler için;

herhangi düz bir duvara doğru dönülür, şöyle bir yukarıdan aşağı duvar süzülür ve "ben buraya ellerimi kullanmadan tırmanabilirim" deniyorsa, yani gözü o duvara ellerini kullanmadan tırmanmayı kesiyorsa evlenme vakti gelmiştir.

kızlar için;

sürekli ailesiyle tartışıyorsa ve "hiçbiriniz hatta kimse beni anlamıyor yea" diyorsa, evlenme zamanı gelmiştir. evlendirin. bırakın başkası anlamasın.
evlenmek bir ihtiyaç değildir, olması gereken bir eylem de değildir. bu nedenle zamanı yoktur. çoğunlukla özentiden yapılır. eş dost akraba evlendi biz kaldık olayı olur. ana baba evinden kurtulma çabasından olur. daha iyisini bulamam, bulmuşken kaçırmiim düşüncesiyle olur. sevgi eksikliğinden olur. sırf herkes evleniyor diye olur. tabiki tüm bunların sonucunda o evlilik bir boka benzemez. üstüne bir de yapmış olmak için çocuk yapılır. hayat geçer gider, geriye bir halt yapamadan geçmiş teneke gibi boş bir hayat kalır. ama küçük insanlar bununla da mutluluk duyar, aile kurdum torunlarım var hedehödö yaparlar. allahaşkına insan olun, birey olun ve sonra bırakın herşeyi akışına. o zaman ne olacaksa hayırlısı olur zaten.
uzun süreli ilişkinizde sık kavga etmeye başladıysanız çözüm evliliktir. evlendiğinizde level atlamış olursunuz ve ergence kavgalarınızın önüne geçersiniz.
güncel Önemli Başlıklar