1. 32.
    Hayat da yalnız çekilmiyor.
    2 ... selia
  2. 31.
    o kadar borca değecek bir karı bulayım evlenirim.
    daha karşılaşmadım.
    ... thanatos gorse kiskanir
  3. 30.
    Bankaların hiçte öyle düşünmediği konu. Evlenmek=borç olduğu gerçeği.
    -1 ... yazayazayazbitti
  4. 26.
    katıldığım yargıdır. belirli işlerin insana yük olma durumu. temizlik-yemek işi kadına mal edilirken gelir her iki cinsiyete de yüklenir. yalnız tek sorumluluk halinden çift sorumluluk haline geçmek yorucudur. hele bir de çocuk varsa evlilik tümüyle aptallıktır. iyi olan yalnız, yargısız ve kuralsız yaşamaktır.
    2 ... mordorr
  5. 25.
    asla salakça bir şey değildir. 20'li yaşlarda evlenmek ne kadar erken ve ne kadar pişmanlıksa, 35 ila 40 yaşlarında ve daha üst yaşlarda bekar kalmakta pişmanlık olacağı kanaatindeyim. ille çocuk olması için de değil kesinlikle. evlat mükemmel bir duygu olmalı tatmadım bilmiyorum tadanlar söylüyor. neden ille çocuk olması için evlilik şart değil dedim. çünkü allah geçinden versin yarın bir gün annemiz babamız toprak olacak belki. kardeşleriniz, abiniz, ablanız veya dostunuz her kimse nereye kadar sizin hayatınıza eşlik edebilir. onlar da pek tabii kendi hayatına bakacak bir şekilde. ama sizin hayat bakış açınıza uygun, seveceğiniz, yeri gelince kavga edeceğiniz ama size her şey de yüzde yüzünü veremese de, bir tutam bir tutam da olsa yoldaş olacak eş, ölene kadar sizle beraber olma ihtimali hep vardır derim.
    11 ... en asaletli duygularin adami
  6. 24.
    kendi araştırmalarım ve teorilerimin sonucunda doğru bir varsayımdır.
    ... karamel abla
  7. 23.
    insan dediğin, hayatta her zaman da akıllıca şeyler yapmıyor değil mi? bizim salaklığımız da bu olsun. allah daha beter salaklıklardan korusun. amen.
    ... kirpinin zarafeti
  8. 22.
    ileride çoluk çocuğum bana bakar mantığı ile evlenmek saçmadır.
    belki it uğursuz olacak çocuğun. ya da ölecek. ya da sen öleceksin.
    ... gina carano
  9. 21.
    bence gereksiz bi tanim.

eger sen evlenmis olmak icin evleniyorsan evet kabul ediyorum salakca bir durum.
    ama eger gercekten sevmissen ve mantiga yatan bir seyler varsa bence gayet guzel bi durum.

tabi simdi ki evliliklerde insanlar birbilerini kolay harciyor birazcik onarici olsak, empati kursak, iletisim kurabilsek sorun olmaz.

edit: abuk subuk dugunleri unutmusum, gereksiz sekilde yapilan masraflar omur boyu suren borclar mutsuzluk getirir. milleti eglendirecegim diye gosterise gerek yok.
    ... toskaa
  10. 21.
    Yav He He.

20 li yaşlarda tabii salakça gelir 50 yaşında bütün arkadaşların evli ve cocukluyken kendi başına ne yapmayı düşünüyorsunuz acaba 70 yaşında altınıza kaçırırken ne halt yiyeceksiniz peki.

Az akıllı olun insanlarla anlaşmaya çalışın düzgün ve namuslu birini bulup evlenmeye bakın.
    6 -1 ... sweet but psycho