bugün

Peygamber efendimizin sünnetime uymamak.
insanlarda samimiyet kalmaması.
hayat pahalılığı. vs.
insanlarla iletişim kurmak çok zor üstüne bir de aynı kişiyle yıllarca hep sağlıklı iletişim kurmak çok daha zor olacaktır. Bu yüzden belki bir iki yıl iletişim kopukluğu yaşanmadan mutlu olunsada sonrasında mutlu olmak çok zor olacaktır. Evlenmemek için yeterli bir sebep.
sürekli yanımda biri. öğkk yani.
Kadın cinsine güvenemiyorum. Hep alttan alta sinsi planlar iküyüzlülük hainlik arkadan iş çevirme şeytanilik.

Ben de kötü biriyim zaten ve kötü bir insanla hayatımı birleştirip şeytanlaşmayı istemiyorum.
Evlenince; anne, baba ve kardeşlere ait sevgiden çalıp eşinize veriyorsunuz. Bu sebep yeterli.
Dostum bi 10 sene bence bunun hayalini kurma. Bu ekonomik düzende çok zor.

Yani ileride daha derin yaralar açılmaması için bir süre üzülmen daha hayırlı olur.

Eğer şu an aylık 70k dan fazla gelirin yok ise 31 den devam et akıl sağlığın için.

Her şey para değil abi yarrak değil güzel kardeşim.

Eğer karın olacak şahıs sosyal medya geri zekâlısı ise şayet başın yanar üzülürsün.

Eğer iyi bir maaşın yok ise karın olacak şahıs aç gözlü kıskanç gözü yükseklerde doyumsuz biri ise işin çok zor.

Sürekli bir yerlere gitmek gezmek tozmak içmek paso tatil modu bir hayat istiyor çoğu.

En iyi şartla sabah 9 akşam 6 çalışırsın eve gelirsin yemek yok bir sikim yok kedilerle köpeklerle kafayı bozmuş bir karı ise şayet senin ki..

saçın dökülür sikin kalkmaz iş yerinde yaşadığın stres yetmez bu karıyla uğraşır durursun. Her gün seni defalarca arar azarlar emirler yağdırır…

Ben yaşamadım evlenmedim fakat hep gözlemledim…

Kadınların yaşı büyüyor beyinleri ve duyguları hep çocukça.

iyi hatunlar elbette var ama ben henüz tanışmadım başkan.
hangi mikrofona söylüyoruz?
Herkesin ılık olması.
Akıl sağlığım yerinde. :d
elk - su- doğalgaz- kira- gelin başı- düğün fotografçısı- sürüsüyle yeni akrabalar falan !..
zaafım var eşarplılara görünce bile çok hoşuma gidiyor.

Ama tersten girer bana o.
asıl evlenmek için bir neden söyleyin.
evlilik süreci; düğün, nişan, kına, nikah vs.

100k civarı para harcarsın ve bunun 40k'sı falan ıvır zıvıra gider.

karın 2k'ya gelinlik kiralayabilecekken ya da 3-4k'ya alabilecek 10k'lık beğenir sorgulayamazsın.
1000 liralık yüzük varken 5000 liralık yüzük ister sorgulayamazsın.
20k'lık salonda düğün yapabilecekken 40k'lık salon ister cevap veremezsin.

içine attığın şey sana dert olur, atmadığın da baştan sıkıntı çıkarır.
evliliğin en zor süreçlerinden biri hazırlık aşamasıdır.
bu bile çoğu zaman vazgeçmek için yeterli.
Maddiyat çok önemli bir pay bu denklemde.
Diğeri de anlaşmak çok zor.
Kendiniz uyumlu değilseniz, yabancı bir Sülalenin içinde çok zorlanıyor insan.
bir kadınla çıkmak birliktelik güzel bir yemeğe çıkmaksa evlilik yemeği yedikten sora bulaşıkları yıkamak ve tuvaletleri temizlemektir. mazoşistler buyursun yapsın bakalım.
Yalnızlıktan korkmamak.
Çok sevseniz de, ilgi gösterseniz de, onun sorunlarını aşması için yanında olsanız da, bitiyor. Yani bitmekle de kalmıyor siz ne kadar çabalarsanız çabalayın yetmiyor... bu yüzden ilişkilere, evliliğe çok anlam yüklemeyin. Nasıl istiyorsanız öyle yaşayın.

Not: evlenmedim ama ciddi düşündüğüm insanlar tarafından hüsrana uğradım.
Aşık olmak.
Ama öyle enayi gibi değil.
Delikanlı gibi.
Masraflar en az 2 katına çıkacak.
iyi bir şey olsaydı true evlenirdi. Bir bildiği var demekki.
çükünüz kalkmıyorsa evlenmeyin.
çüksüz halde bir de boynuz taşımak zor olur çünkü.
bana bakacak kız çıkmaz.
hayat pahalı.
çüküm düştü !..