bugün

Evlenmek için neden olmaması.
Aklı basında duygulu düşünceli karakterli namuslu kafa dengi kız buldum da ben mi evlenmedim ?! Eğer böyle biri çıkarsa direkt nikahı basmayı düşünüyorum.
Ülkede her şey pahalı. Evlenmeye kalksan en az 100 bin lira borçlu olacaksın. Millette para yok. Millet aç aç. Ne evlenmesi?
Erkekler..
Birbiriyle bağlantılı bir olay aslında bir çocuğum olsa onun bu dünya ile baş başa bırakmak gerçekten istemeyeceğim bir olay ve evlenen çiftlerin ailelerinde bile bir beklenti oluşunca ister istemez gerçekleşiyor. En iyisi beyazdan uzak kalmak. Hem evlenmemiş kadınların daha genç kaldığını itiraf etmeliyim. Niye yüzümüz kırışsın ki?
Özgürlüğünüze düşkünseniz tavsiye edilmiyor. Bildiğin esaret bu evlilik. Yoruyorluk veriyor ve çok üzüyor. Tek tabanca takınılan günleri özlemekle geçiyor zaman. Bazı arkadaşlar beyan etmişti de oradan hatrımda kalmış. Olacak iş değil.
hiç aşık olmamak. sahi böyle bir hastalık var mı yahu? aşık olmanın bir sırrı mı var yoksa
evlenmek için kör kütük aşık olmak lazım ve ben o treni kaçırdım.
bekar olmanın sorumsuzluğu.
Daha kendinize tahammülünüz yokken bir de elin oğlu/kızıyla uğraşıyorsunuz.
Aşk, evrimsel bir dürtüdür. Dürtülerine yenik düşense kaybetmektedir. Bu oyuna gelmek istemeyen de evlenmemektedir.
Kızların kendine hayat arkadaşı değil köle araması.
şart değil.
doğru insanı bulamamak, kendini evlenmeye hazır hissetmemek.
Kızların maalesef cogusu ya tipsiz ya da yaralı kuş , güvenilirlik 0. Reddettigim 5-10 oldu artik. 1 tanesinde ben salaklık yaptım 1 kere de reddedildim .
Evlenmek için evlenmemek meselâ.
tek bir kadına bağlı kalma korkusudur. tabi aldatınca hukuki olarak bir sürü sorunla uğraşmak da cabası. ben aldatmadan duramam ki.
toplumsal bir obsesyon haline gelen evliliğin, tüm zorluklarına, zorunluluklarına ve aksiyonlarına rağmen doğru insanı bulduktan sonra sırtladığın her yükün ağırlığının hafifleyeceği ya da her şeyin sevgiyle çözümlenebileceği, çözümlenmediği noktada uğruna bir çocuk bile dünyaya getirilebileceği gibi sığırca bir argümanın kurbanlarından biri olmayı istemediğimdendir.
Kız arkadaşımla tanısana kadar bu pahalılık oldugu surece evlenmem kafasındaydım. Ama birini sevince istediğiniz kadar bahaneniz olsun hepsi geride kalıyor. Biz her seyin makulunu almaya calistik oyle cok lükse kaçmayınca gayet de evleniyorsunuz. Ha bir de evlenmeyi dusunen arkadaslara vakıfbankın world cardını kullanmalarını öneriyorum . Biz tüm alısverisi bu karttan yaptık,beyaz eşyadan mobilyaya hepsinde world puan kazandık böylelikle baya indirimli aldık birçok seyi. Sevdiğiniz biri varsa bir yerden baslayın yoksa 40 yasında kedilerinizle balkonunuzda kahve içerken bulursunuz kendinizi.
güncel Önemli Başlıklar