1. 19.
    zorundayız toplumsal baskı yüzünden. çünkü bekarlar toplumda vebalı, sapık vb gibi görülüyor, dışlanıyor küçük görülüyor.

onu geç en hızlı modernim özgürüm diyen kız bile hemen evlenelim de evlenelim diye başının etini yiyiyor selam versen hemen gelin moduna giriyor.

buarada nşa da evlilik güzel birşey ama ülkemizde amacı dışında kullanılan paravan şirket hayali ihracat gibi birşey. kimisi seks kölesi kimisi kendine baktıracak biri arıyor eli mutlu etmek ya da hava atmak felan için evleniyor.
    ... minmimeranim
  2. 18.
    Ne bok Yerseniz yiyin. Lakin çocuk yapmak için evlenmek büyük bir riyakarlık. Hem evlilik çok boş beleş akla mantığa sığmayan bir iş deyip hem de çocuk yapmak için evlilik şart diyemezsiniz. Kendinizle çelişmeyin rica ederim. Yüreği olan evlilik olmadan da çocuk yapıp büyütebilir. Ne zaman evliliği sadece çocuk için istiyorum diyen birini duysam görsem afedersiniz münasip bir yerlerimle gülüyorum. Kafalar gene çok karışık diyorum.
    2 ... ngark
  3. 17.
    Ruh eşini bulundugu vakit evlenebilir.fakat sirf evlenmek icin maddi manevi icinse gereksiz.
    2 ... a d o l f i n a
  4. 16.
    değil, ama bir süre sonra yalnızlık çekilmiyor demişti otobüste yanıma oturan eşini kanserden kaybetmiş kadın. öleli iki yıl olmuş ama ona 10 yıl gibi gelmiş zaman.
    ... ayeshhaaa
  5. 15.
    Öff bin senedir aynı konularda konuşmaktan hiç mi sıkılmıyorsunuz.
    Ne evlenmek ne de evlenmemek zorunda değil kimse.
    1 ... amaterasu omikami
  6. 14.
    Sıcak, kaygan bir yuva bulmuşsunuz daha ne istiyonuz amk.
    ... abi kos arabada ne var
  7. 13.
    Evliliğin bir süre sonra alışkanlığa dönüştüğünü düşünmekteyim.
    Bir alışkanlığınız olsun istiyorsanız neden olmasın.
    1 -1 ... askdedigin
  8. 12.
    Kendi başınıza evi bok götürür diyen kızlara inanmayın. Evi bok götürmesin diye evlenilmez, evde kalmamak için kendilerine olan talebi arttırmaya çalışanlara itibar etmeyiniz.
    1 -1 ... evil lucifer
  9. 11.
    Değiliz. Evlilik sadece toplum düzenini sağlamak için getirilmiş bir töredir zamanla hukukta da yer bulmuş ama zorunluluk olarak değil bu yüzden sevdiğiniz insanla evlenmeden de aile olabilirsiniz. Aile olmak için illa bir imzaya ve bir çocuğa ihtiyacınız yok. Çocuk düşünüyorsanız çocuğun haklarını gözetmek zorunda olduğunuz için evlilik şart ne yazık ki ancak çocuk istemiyorsanız, 'aile' kavramını şekillendiren sadece toplum ve süregelmiş kalıplardır. Tam şu an sevdiğim insana baktığımda sevgi dolu bir aile görüyorum ben. Bu duyguyu bir imza ile hissedememiş insanların olduğu gerçeği, yukarıdaki söylediklerimi kanıtlar niteliktedir.
    2 -3 ... ben buraya icimi dokucem
  10. 10.
    tabii ki ; bu kadar kızı ben mi alacam. tasada ve kıvançta ortak değil miyiz !..
    ... teflon