1. 1.
  Evet kızlar bizi biz onları çekmek katlanmak zorunda mıyız?
  1 -1 ... sakaspeare
 2. 2.
  gerçek temiz sevgi ve anlayış olmadığı için hayatını paylaşmak için kime güveneceksin ki.
  Evlilik zorla olmamalı,her konu da hayatı paylaşmak için olmalı.
  1 ... 01 myeflin
 3. 3.
  Çocuk yapmak dışında hiçbir nedenle evlenmeye gerek yok hayatta. Gerçi keşke onun için de evlilik meşru bir yol olarak kabul edilmese ancak bizim ülkemiz öyle bir ülke değil. Ebeveyn olmak istiyorsanız evlenin, onun dışında hiç gerek yok, Zorunda da değilsiniz.
  6 -5 ... cupcake jemma
 4. 4.
  Değilsin tabi kardeşim anneme diyorum evlenmesek olmazmı olmaz doğanın kanunu bu diyor böyle bir kanun yok diye düşünüyorum.
  ... reesgr345
 5. 5.
  Zorunda değiliz, tamamen tercih meselesi. Kimse sizi zorla tutup nikah dairesine götürmez. Ama bu kadar insan yanılıyor olamaz diyorum ve ekliyorum. 20 30 40 hep güzel yaşlar. Her 2 senede bir sevgili değiştirmek sanki daha hoş bir şey gibi geliyor bizim nesle nedense. Ama sağlam ilişkiler kurup birlikte yaşlanmayı istemek ve bunu aile olarak istemek kutsal olsa gerek. Birlikte uyuyup uyanmak, hastayken birbirine destek olmak. Sevdiğiniz insanın kendi ailenize anne/baba demesi o kadar da basite indirgenecek bir şey değil. Doğru secim yapmaksa bir sevgili seçmekten daha zor orası ayrı. Bosanmayacaginiz sağlıklı evlilikler diliyorum hepinize.
  ... insaatcikiz
 6. 6.
  Kendinizi hazır hissetmiyorsanız yada ideal kızı/erkeği bulamamışsanız sakın evlenmeyin.
  ... abuzer komurcu
 7. 7.
  "2 senedir çıkıyoruz bari evlenelim" kafasıyla evlenilmez arkadaşlar. sevişmek için belediyeden ya da akrabalardan izin almanız da gerekmez ama evlilik evrimsel süreçte gerekli bir müessesedir ne yazık ki. çünkü çocuk bir yatırımdır ve her kadın bu yatırımın sağlam temellerde yükselmesini bekler, buna da hakkı vardır sonuçta benim iliğimden kemiğimden beslenen bir canlı büyüyor içimde amk. ortada çocuk yoksa veya planlanmıyorsa evlilik gereksizdir ama şunu unutmayın, 1. dereceden yakını değilseniz yoğun bakımda ölmekte olan "eşinizin" yanına girip son bir kez elini tutamazsınız. bence evlenmek için en geçerli sebep. zaten o soyadını almış almamış, nüfusuna geçmiş geçmemiş, ne önemi var olm. seviyorsa bunlar da ayak bağı olmamalı insana.
  1 -1 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 8. 8.
  hayir.

  bana gore mutsuz evliliklerin cok buyuk bir sebebi bu zorunluluk hissi, elalem ne der diye evlenilmesi. lutfen bu sekilde dusunenler, evlenmek zorunda oldugunu hissettigi icin, aile baskisiyla evlenenler, boyle hissetmesin ve evlenmesin. karsilarindaki insani da bir omur boyu mutsuzluga itmesin.
  5 ... obsessive compulsive
 9. 9.
  Değiliz ama insan sabah uyandığında işe gitmeden önce bi mesai yapmak istiyor işte. Ha diyeceksin ki bunun için evliliğe gerek yok. Evet yok ama işte bu şekilde yaşayacak bir kız bulamazsın bu topraklarda(ki haklılar), bulsan da konu evliliğe gelir illa ki. Ayrıca bekar biri olarak evlilik güzeldir diye düşünüyorum, sadece aileleri evinizden olabildiğince uzak tutun.
  1 ... good luck with me
 10. 10.
  tabii ki ; bu kadar kızı ben mi alacam. tasada ve kıvançta ortak değil miyiz !..
  ... teflon