bugün

true'nun nedense uğramadığı başlık.
benim kafama ulaşabilecek birini bulsam düşünmeden yapacağım.
Yok. Çocuk desen sevmem. Bir kadın için dünya kadar borç? Kalsın bana göre değil.
Düzenli bir hayat.
sevmek.
çocuk yapmak için evlenen en hafif tabirle maldır.

Edit: malsınız gücenmeyin.
Sevdiğine istediğin her an sarılabilmek.

Ya da neyse boşver bekarlık da sultanlık.
zina haram.
Hayatta bir başına olmamak, sevip sevilmek, senin için meraklananların olması. Evet analar babalar var ama onların da bir vakte kadar ömürleri var. Bence hayatını aşık olduğun bir insanla birleştirmek güzel fikir. Mantık evliliğidir falan hiç benlik degil; sevmediğim insanın yanında duramam, dursam da uzun sürmez. Sevgililer iyi hoş ama insan zaman ilerledikçe anlamlı bağlar arar. Evlenince bunun muhteşem olacağını ve öyle devam edeceğini bilemezsin. Ama sevgi oldukça sorunlar da çözülür. Belki de çözülmez. Önemli olan gerçekten sevmek ve sevilmek.
Tabii ki yalnız da var olunur ama tuzsuz yemek gibi hissettirir.
gerçekten sizi seven bir kocanız/karınız olması.
eee... ııı... şey... evlenmek için sebep... lütfen bekleyiniz... yükleniyor...
götünden element uydurma eylemidir.

anasından babasından sıkılıp evlenen bile gördüm lan , manyak mıdır nedir.
derdine derman olur evladım, ama eğer derdin yoksa merak etme, evlenince o da olur.
Helal seks ve evlat sahibi olmak.
bebek ulan tabi ki. yoksa hiç kimse akraba sayınısın x2 olacağı bir işe kalkışmaz diye düşünüyorum.
yalnız ve kederli ölmemek için. gerçi evlenince bunun böyle olacağının garantisi yok. Ancak ihtiyarlık var bunamak ve muhtaç olmak var bu duruma düşenlere de ancak çocukları ve torunları sahip çıkar.
Hayat arkadaşınla hayatın stresini beraber yüklenmek.
Mutlu olmak.
Kendi adıma birçok sebep söyleyebilirim:

1. Çocukları seviyorsanız mutlaka evlenin.

2. Hayatınızın her anlamda düzene girmesini istiyorsanız mutlaka evlenin.

3. Sorumluluk alarak kendinizi değerli hissetmek istiyorsanız mutlaka evlenin.

4. Bomboş, geçiçi ve güvensizlik akan ilişkiler sebebiyle anlamsızlaşan hayatınıza anlam katmak istiyorsanız mutlaka evlenin.

5. Sevginizin nerelere ulaştığını görmek istiyorsanız mutlaka evlenin.

6. Evlilikle ilgili abuk sabuk, saçma sapan fikirlerin aslında evlilikten korkanlar tarafından çıkarıldığını farketmek için mutlaka evlenin.

7. Tevazunun, alçak gönüllülüğün ve paylaşımcılığın ne kadar değerli olduğunu görmek için mutlaka evlenin.

Objektif değil subjektif fikirlerdir. işime geldiği gibi.
Evlenmemek için sebebim daha çok halbuki ama tek istediğim sevdiğim kadınla bir ömrü birlikte geçirmek olabilir.
Aşık olmak diyen romantikler; evlendikten 2 yıl sonra o güzelim dokunmaya kıyamadığın caaaaanım kız uykusunda zaaaaart diye osurunca aşktan pek eser kalmıyor.

Aşk bitiyor yani, daha önemli şeyler lazım. Beraber yaşamayı sevmek gibi.

Edit : ne eksiliyorsun kızım? Sen pırt diye osuruyorsun sanırsam?
Ask, sevgi, cinsellik, çocuk sahibi olma istegi.
Karantina da yalnız kalmamak.
Bu zaman da evlenmek için bi sebebep bulabiliyosanız söyleyinde bizde gaza gelelim.
Sevdiğiniz insan ile ortak bir canınızın olması.
ikinci sebep de Ömür boyu en iyi arkadaşının yanında olması.
çamaşır bulaşık ütü.