bugün

ev almadan evlenmeyi düşünmüyorum açıkcası. diğer türlü boşuna geçim sıkıntısına giremem ben.
Yapmaya kalktığım takdirde ancak 40-45 yaşlarımda evlenebilirim. O yüzden öyle ön koşullara gerek yok, ev sahibi olmadan evlenmem gibi mesela.
Evlenmeden önce eviniz yoksa evlenmeyin sadece bunu derim. .
Tam bir mallıktır. Evlenmeden önce kadının ev aldığı Türkiye de görülmemiştir. Evi alan taraf yüzde yüz ihtimalle erkektir. Kadın işe girdikten sonra aldığı maaşı ailesine, kıyafetlere, pahalı makyaj malzemelerine yatıracak, erkekse dişinden tırnağından artırdığı parayla belki de kredi çekerek hayvan gibi borcun altına girecek sonra da evlenmeden ev alacak. Ömrünün baharı olan gençliği borç ödemekle geçecek. Böyle bir gerizekalılık, böyle bir mallık yeryüzünde görülmemiştir. Evlenmeden önce kredi çekip ev alan kadın yoktur niye çünkü kadınlar akıllıdır. Nasıl olsa evleneceğim adamın evi vardır, yoksa da kredi çeker birlikte alırız diye düşünür. Benim Anadolu da yaşayan temiz saf delikanlı kardeşlerim kredi çekip ev almaya devam edin. Aferin size.
orta gelirli iseniz 10 sene kredi ödemenize sebep olacak eylemdir.

he tabi bir de bunun için 100 bin lira gibi bir peşinatınızın zaten var olduğunu söylemiyorum bile.

sonuç olarak evlendikten önce de sonra da göt isteyen bana mantıksız gelen eylemdir.
bu düşünceyle insanlar bekleseydi %70 imiz 35 yaşında evleniyor olurduk. ev olması güzel bir şey ancak evlilikte bazı sıkıntılara girilmeyince tadıda olmuyor ki boş boş şeylerden kavga gürültü yaşanıyor sonra.
Hepimiz dünyaya farklı yerden bakıyoruz. Beraber bir hedefe yönelecek ve bu hedefi gerçekleştirecek çiftler elbette evlilik ilişkisi içinde çocuk büyütmek gibi ev almak gibi birlikte bir hedefi basarmanin keyfi ile Daha çok birbirine bağlanacak ama bu ülkede 15 temmuz yaşandı en basitinden.

Yani 100 bin peşin kalanı kredi 10 yıl ödemeli ev sahibi olmak bu iklimde cesaret istiyor.
saçma sapan ;
söz bohçası,
nişan bohçası,
nişan için salon tutup göbek atma,
nişanlık, damadın nişan kıyafetleri,
tek taş yüzük, beştaş yüzük, tam tur yüzük,
düğün bohçası, kayınbiradere don çorap, enişteye gömlek
yemekli düğün (etli menü+ ordövr tabağı), ilk dansımızı kemancı ile yapalım,
yüz görümlüğü, röpdeşambır, su takımı, yoğurt makinesi de alalım aşkım,
bahşişler, ..vs gibi
masraflar karşılıklı olarak yapılmayacaksa, sade bir söz nişan ve nikah olacaksa ev almak mantıklı olabilir.