6

 1. 1.
  ne kadar saçmadır bu. bazı şeyleri yapmanın günah olduğunu, çünkü bu şeylerin insanlara zarar verdiğini söyleyen şahıslara sorarım... seks yapmanın kime ne gibi bir zararı olabilir ki? eğer ki iki kişi de bu işi yapmak istiyorsa sorun nedir? dinler insanları düzene sokmak için, kötülüklerden arındırmak için gönderilmişse eğer cinselliğe vurulan bu kilitlerin sebebi nedir? seks yapmak için ya da bir kadına dokunmak için neden evlenmek gerekir? ve bu zina denen olay neden en büyük günahlardandır? kimse kimseye kötülük yapmamışsa tanrının affetmesi en güç günahlardan birisi neden zinadır? cinayet, yalancılık, dolandırıcılık, gibi şeylerle neden aynı kefeye konmaktadır seks? seks ki o kadar mutlu eder insanı. yoksa tanrı insanların mululuğunu mu kıskanıyor?

  edit: olum özür dilerim lan. valla kötü bişey demedim lan. vurmayın lan!
  ne kadar malsınız ya. şimdi her günaha sebep buluyosunuz ya yok sağlığa zararlı yok bilmem ne diye. ben de bu günahın saçmalığını anlayamıyorum sadece. hem de en büyük günahlardan olmasını anlamıyorum. yani yukarıda da belirttim anlamadığım şey evlenmeden seks neden hırsızlık, cinayet, yalan, dolan, tecavüz gibi şeylerle aynı kefede onu anlamıyorum. siz de anlamıyosunuz zaten. ama eleştirmeye bile korkuyosunuz. umarım hepiniz cennete gidersiniz. hadi allaha emanet olun öptüm bye.

  edit 2 : bu tarz şeylerin eksi veren herkesin aklından da geçtiğine eminim. sakin olun lan. relax, relax...
  #8916144 :)
 2. 2.
  din dünya hayatında tüm zevklerden insanı soyutlarken öbür dünyada ise burda yasak olan herşeyi karşımıza nimet olarak sunar.ilginç vesselam...
  #8916193 :)
 3. 3.
  evlenmeden seks yapmak toplumdaki dirliği bozar. yani bu seks sadece iki kişiyi etkilemez. bu iki kişinin çevresinide etkiler. kimse daha önce arkadaşının altında yatan bir kızla evlenmek istemez sanırım. ee herkes de evlenmeden seks yapıyor olsa yasak olmasa senin evleneceğin kişi de bir başkasının altında yatmış olacak. tabi olay sadece yatmak değil. düşünebiliyorsan eğer iğrenmezsen bir anneni düşün bakalım. ister misin evlenmeden önce babandan başka biriyle yatmış olsun. hoşuna gider mi? gitmez dimi. yani neymiş toplumlarda düzeni bozan bir şeymiş ve yasaklanmış. burada saçma bir şey göremiyorum açıkçası. gayet mantık çerçevesi içinde. ve olaya sadece bir açıdan baktım olayın farklı boyutları da var tabi. eğer anlamayan olursa mesaj atar bana bende daha geniş kapsamlı bir yazı dökerim buraya...

  anlamayanlara edit: bakınız. toplumdaki düzen dedim annen dedim babandan önce başkasıyla olmuş dedim ya da bacın dedim önüne gelenle birlikte olmuş toplum bozulur dedim anlaşılmamış. bakın hacılar bu konularda çok yazıp da beni de yobaz sınıfına alın istemiyorum ama anlamadığınız için biraz daha açayım istedim konuyu. evlenmeden önce seks yaptığın kişi eğer evlenmeyi kafaya koyduğun biriyse kimse bir şey demez sana. sonra evlenmeseniz bile biraz da niyet önemli yani. ha hacı diyeceksin ki o zaman toplumdaki dirlik bozulmayacak mı? bende derim ki birader önüne gelene vermekle sevdiğin kişiye vermek aynı şey mi değil.. evlenmeden önce seksin günah olmasının sebeplerinden biri de insanın nefsine hakim olmasıdır. yaratan bazı konularda insana sınır koymuştur haddini bilsin diye. sen haddini bilmezsen sorunlarına katlanırsın. te bu kadar.
  #8916261 :)
 4. 4.
  cinsel birleşme söz konusuysa yasak olduğu belirtilmiştir.
  #8916266 :)
 5. 5.
  toplum saglıgı,dini ahlak, din bilmeyenler için evrensel ahlak, nesil karışmasının önlenmesi... falan demeyecegim artık, bu en başta aile olmaya ters, sevgiye, aşka ters... ayrıca evlendikten sonra sevaptır evet.
  #8916268 :)
 6. 6.
  zaten güzel olan herşey ya günah yada sağlığa zararlı. 70 sene ot gibi yaşa sonra gel ahirette biz sana herşeyin güzelliğini vericez. burda yaşasak orda sıksak dişimizi olmuyomu anasını satiyim. allah bilir bu entryi girmekte günahtır. kesin cehennemde yanıcam.
  #8916304 :)
 7. 7.
  evlenmeden seks yapmak demenin herkesin altına yatmak olduğunu düşünenlerin olduğunu ortaya çıkaran başlık. avrupada insanlar evlenmeden seks yapabiliyor ve toplumlarındaki düzeni bozmuyor bu. gelelim annemizi düşünme mevsuna... başka birisiyle yatmış olsa ne olacak? zaten eleştiri buradadır. birisiyle yatmak kötü bir şey değildir. seks kötü bir şey değildir. toplumun düzenini falan da bozmaz. tam tersine insanların psikolojisini rahatlatır. çünkü fizyolojik ve psikolojik bir ihtiyaçtır seks. ülkem gençliğinin kavgaya bu kadar meraklı olmasının sebebi olan testesteron hormonunu kullanmkatır seks. sevişerek kullanmaktır. sağda solda birilerine laf atarak, kavga ederek değil...
  #8916363 :)
 8. 8.
  Bu konunun bir kac temel noktasi var. Birisi Allah'in var olup olmadigi. Ben o kismi atlayacam, simdi diyelimki Allah gercekten var. Ve Kur'an bizzat kendi sozleri, bu durumda neyi tartisiyoruz anlamiyorum. Allah'in varligindan suphen yoksa, emirlerinden neden suphe ediyorsun. Bu, gunesin varligina inanip, gunes isinlarina inanmamak gibi bir sey.

  Senin asil sorunun Allah'in varligiyla ilgili, bence o konudaki eksikligini gider, bu tarz sacmaliklara beynini harcamazsin. tabi umurundaysa.
  #8916398 :)
 9. 9.
  ayrıca ben avrupanın toplum düzeninin daha ne kadar bozulabileceğini tahmin edemezken hala birilerinin avrupada toplum düzeninden bahsedebildiğini bana gösteren başlık olmuştur efendim.
  #8916413 :)
 10. 10.
  (bkz: zina)
  #8916434 :)
 11. 11.
  avrupa´da yaşamayan hiç gitmemiş olan bazı yazarlar nasıl oluyor da görmemiş ülke ve insanları hakkında bu kadar da çok bilgiye sahip oluyorlar hayret doğrusu.
  önce gidip bir görmelerini sonra onların yaşam tarzları hakkında yorum yapmalarını tavsiye ederim.
  #8917020 :)
 12. 12.
  doğabilecek çocuğun nesebinin belli olması içindir.ortada boy boy babası belirsiz bir soy türerdi. yanlış mı? yoksa isteyen istediğiyle sevişsin kime ne?
  #8928482 :)
 13. 13.
  Nisa :15
  Kadınlarınızdan zina edenlere karşı, içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar, şahitlik yaparlarsa, bu kadınları, ölüm alıp götürünceye kadar veya Allah onlara bir çıkış yolu açıncaya kadar evlerde hapsedin.

  Nisa 16:
  Sizlerden zina edenlerin her ikisine de eziyet edin. Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve çok merhamet edendir.

  Nur 2:
  Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini(ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun

  Nur 4:
  Namuslu kadınlara zina isnadında bulunup, sonra (bunu ispat için) dört şahit getiremeyenlere seksener sopa vurun ve artık onların şahitliğini hiçbir zaman kabul etmeyin. Onlar tamamen günahkardırlar.
  #8934762 :)
 14. 14.
  evet evlenip eşinizle yapınca sevap olan bir durumdur.
  #8934832 :)
 15. 15.
  toplum düzeni bozulur, boy boy piç türer. ayrıca sizi sınamak için bunlar, kendinize hakim olursanız öbür tarafta kat kat tadacaksınız bütün güzellikleri.**
  #8935025 :)
 16. 16.
  gayrimeşru çocukların türemesiyle akalalı olmayandır. Ha gönderildiği zaman için mantıklı sayılabilirdi ama günümüzde çok sağlam doğum kontrol yöntemleri var. Yoksa islam gönderildiği dönem için mi geçerli bi tek ?
  #8935109 :)
 17. 17.
  7 yaşındaki kızlarla evlenilmesinin caiz oluşu kadar abes değildir.
  #8935209 :)
 18. 18.
  evlenmeden önce cinsel ilişki yani zina tüm büyük dinlerde günahtır. bu dinlerden birine inanıyorsanız sizin için de günahtır.
  #8935246 :)
 19. 19.
  zina olduğundan günahtır. zina: hayvani duyguların önüne geçememektir.

  insanlık dışı, bencilce birşeydir. diğer insanlara, topluma yapılmış bir haksızlıktır. zina sonrası doğabilecek çocukların "katili" olmak demektir. evli bir insanın zina yapması "aldatmaktır".

  birçok açıdan zina iğrençliktir. recmin insanlık dışı olduğundan dem vuranlar zinanın hayvaniliğini nasıl da görmezden gelebiliyorlar?

  zina yapan bir insanın savunulabilecek hiçbir tarafı yoktur.
  #8935284 :)
 20. 20.
  zina olduğundan günahmış. üstelik zina hayvanice bir şeymiş. oysa yemek yemek su içmek gibi her canlının ihtiyacı olan şeyler hayvanilik sayılmıyor. konu seks olunca hayvanilik. hee pardon seks olunca değil zina(!) olunca. zinanın hayvaniliğini görenler evlendikten sonra seks yapmanın insani olduğunu düşünüyorlar sanırım.
  #8935318 :)
 21. 21.
  tamam günahtır öyle diyelim. peki imam nikahı kıyıp, işini görüp hemen ardından üç kere boş ol demek caiz mi?
  not: vereceğiniz eksiler zerre sikimde değil.
  #8935372 :)
 22. 22.
  türkiye' de ahlak müsveddesi kesilen kesimce daha da fazla ihlal edilmeye başlanan ve artık yıkılan tabu. fahişelerle yapılan röportajlarda artık işlerin kesat olduğundan, gençlerin bu tür işleri kendi aralarında hallettiğinden, genelevlere eskisi kadar ihtiyaç duyulmadığından söz ediliyor.
  #8935465 :)
 23. 23.
  buna bir sebep bulmaya gerek yoktur. allah böyle emretmiştir, müminin üstüne düşen evlilik dışı ilişki yaşamamaktır.
  #8935476 :)
 24. 24.
  müslümanların sebeplerini iyice öğrenip, çeşitli kılıflar * uydururak burun kıvırmamaları gereken durum. söylendiği üzere de gerisi için herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.
  bir de 3-5 saniyelik orgazm uğruna bu günahı atlamak için evlilik yapıp sonra hemen 'boş ol, boş ol, boş ol' şeklinde boşanmak da haramdır. boşanmanın gerçekleşmesi için çeşitli gerekçelere sahip olmak gerekir. bunlar da yine bellidir. bunların içinde ne yazık ki seksin bir ihtiyaç olduğu gerekçesi yoktur. *
  ki zaten boşanmak allah'ın sevmediği tek mübahtır.
  #8935955 :)
 25. 25.
  "helalimsin" lafına herkes güler ancak evlenmenin amacı her iki taraf için de geçerlidir bu birbirlerine helal olduklarını bütün herkes tarafından öğrenilmesidir. bu sıfatı kazandıktan sonra cinselliğin günah oluşu diye bir olay yoktur.

  not: bu konuda kafamı karıştıran ufak bir sorun var da ciddi manada bilgisi olan varsa özelden bir mesaj rica ediyorum.
  #8936277 :)

evlenmeden seks yapmanın günah oluşu ile alakalı başlıklar