1. 1.
  son söyleyeceğimi ilk söylüyorum; modernliği götten anlamaktır.

  yüksek ahlâk, çalışmak, çağın teknolojisine, yüksek medeniyetine ulaşmak gibi konular modernlik açısından
  ele alınması gerekirken; bizim ancak seks, futbol bilmem ne konusunda batıyı örnek alan yamuk modernler,
  kendi ahlaksızlıklarını meşrulaştırmak için, anadolu'ya asla sinmeyecek olan bir davranışı, evlenmeden ilişkiye
  girmeyi modernlik olarak, özgürlük olarak sunmaktalar. kendi nefsine hakim olmak yönünde görüldüğü kadarıyla
  pek bir icraatları olmayan bu arkadaşlar evlenmeden naneyi yiyorlar. bellerine sahip olmuyorlar. sonra da bunun yanlışlığını söyleyene geri kafalı diyorlar.

  mini etek giyince, yarım kilo makyaj yapınca, kıçını göğsünü gösteren kıyafetler giyince,
  kafaya bir ton jöle sürünce modern olunuyormuş.

  son olarak, bireysel bir seçim olan evlenmeden ilişkiye girme eylemi, siz demeden ben diyeyim, kimseyi ilgilendirmez.
  fakat bunun sanki doğal, normal, sıradan, modernlik göstergesi bir şeymiş gibi genç insanlara sunulması, bu körpe gençlerin, çocukların kendi eksenlerini kaybedip kanlarının gittiği yere göre hareket etmelerine neden olacaktır. burada düzdüğüm sözler buna karşıdır.
  30 -21 ... pis cocuk
 2. 2.
  (bkz: modernliği götünden anlamak)
  6 -5 ... kizilmaske
 3. 3.
  annen beni modernleştirsin olayı
  modern sanat: porno
  modern dansçılar: grup sex üyeleri
  tsk helikopterlerinde modernizasyon: digital vibratörlu helikopter
  modern zaman insanı :genel verici ve alıcı
  3 -4 ... shennay
 4. 4.
  30 yaşına kadar bekleyin elinize başka el değmeden sonra da hepiniz yeni hüseyin üzmez ler olun başımıza,ne güzel.
  7 -13 ... mucize
 5. 5.
  modernliği nefislerine göre yorumlayan zavalılıların düştüğü yanılgıdır, modern olmayı sadece kendi yararına olan çağın gereği gibi gören bu kişilerin sırnaşık ilişkilerinde ahlaka yer yoktur. kimsenin yaşadığı bizi ilgilendirmez diye çekilirsek toplu halde yaşayamayacağız gerçeğini gözönünde bulundurursak bu kişiler hakkında ileri geri konuşabilme hakkına sahibiz demektir, yozlaşmış toplum bireyleri özgürlüğün sınırsız olduğu bir masallar diyarında yaşamadıklarının farkına varmalıdır.
  1 -1 ... joker da
 6. 6.
  modernlikle alakası olmayan bir konuya modernlik demektir. çünkü mevzunun insanlıkla alakası vardır.

  son derece zevk alınarak yapılan, hormonal akımların ve vücudun deli gibi istediği bir şeyi etik kütük diyerek iç edip otuzbir ağacı olmanın mantalitesi nedir? biri bana açıklasın.

  güzel olan herşey günah? her şey tü kaka? bu mudur?

  bırakın yahu.

  ne oluyo evlenmeden evvel ilişkiye girilince? sen insanla evleniyosun; eşekle değil. yapacağın tek şey haftada bir üzerine çıkmaktan ibaret değil; hayatını paylaşacaksın hayatını.

  düşünceleri nedir, bakış açısı nedir, iki kelime konuşabiliyomusun? ona bak.

  hala ilişkidesin, sekstesin. yeter ben bıktım bu sivilce suratlı badem bıyıklı ergenlerden be.
  7 -3 ... luke skywalker
 7. 7.
  dün gece yaptığım şey(gene mi senkronu tutturamadık lan)

  efendiler, beyler, bayanlar, saygıdeğer ugandalılar!
  evlenmeden cinsel ilişkiye girmek ya dahi girmemek ile modernliği bir tutup, bunun üzerinden sarkastizme yatarak ayar verme çabasına giren kardeşler. ağzınıza terlikle vururum! cinsellik, tamamen insanların özgür iradelerine kalan, kendi kendilerine karar verdikleri, uygulamadan(cinsellik uygulamak, öehh) önce de lan bu modernlik/ayıp/günah gibi kaba etten fırlama argümanların desteği ya da kösteğine ilgi göstermeyen hayvansal tepişme sanatıdır. icra edenlerine de sexi denir. hatta sorarken are you sex güzel bi' tabirdir!(şahin k'dan feyz almak elzemdir bu minvalde)

  amma ve lakin, yukarıdaki paragrafta da belirttiğimiz üzre, kişinin cinsel yaşamını sorgulamak, haydar dümen olmadan maalesef siz ve sizin gibilerin tekelinde/tasarrufunda değildir. günah mı? sana ne? ayıp mı? sana ne? modernlik mi? sana ne arkadaşım. sana ne?

  bırakın kim nasıl istiyorsa yaşasın.
  7 -5 ... tuzluksuz hiyara kosan
 8. 8.
  bahçeşehir üniversitesi hazırlık okulunda oldukça gündeme getirilen paradoks olma yolunda hızla ilerleyen antimoron tiki eylemsisi. üstelik bu okuldaki kişiler durumun sürekli olması için ortaya aynı çatı altında yaşamak ve belki de evi bir çeşit kerhane haline dönüştürmekte de sakınca görmemektedirler. hayattan tek amaçları hayvani duygularını tatmin etmek ve dünyayı zevk alımak için bir durak olarak görmekte olan kişi söylemi. dahası bu antimoron, sonradan görme, bilinçsiz, düşünme eyleminden yoksun zavallılar bu eylemi yapmayanlara geri kafalı demekten de geri kalmayarak haklarında sarf ettiğim söylemleri sağlamlaştırmışlardır.
  1 -1 ... firavun
 9. 9.
  bünyenin bünyeyi tanıması ve elektrik alması önemlidir. cinsellik ciddi bir iştir. akıl, tecrübe ve beceri gerektirir ki, dostlar alışverişte görsün mantığı ile cinsel bir ilişkiye girerseniz, damdaki tekir'den yada sokaktaki çomar'dan bir farkınız kalmaz.

  sonuç her iki tarafı da tatmin edebilmelidir zira, tatmin olan insan mutlu insandır. bana inanmıyor iseniz; bir el aynası alın ve yaşadığınız orgazmdan sonra yüzünüze bir bakın; işte! size mutlu insan yüzü... eğer partnerinizin yüzü de aynı ifadeyi taşıyor ise, sonuç tadından yenmez.

  lakin, bunu nasıl bileceğiz? olur da efendim! bünyenin bünyeye uymayacağı tutar. siz çabuk boşalırken, o geç boşalıyordur mesela... ya da hiç hoşunuza gitmeyecek bir fantazisi olabilir partnerinizin; onun için olmazsa olmaz, sizin içinse; olursa olmaz bir şeydir ne bileyim...

  bir ömür boyu birlikte olmak, aynı yastığa baş koymak, aynı havayı solumak ve her sabah kalktığınızda karşınızda göreceğiniz yüzü seçmek çok ciddi bir iştir. konuyu karambole getirmek, sonucunda karambole gitme neticesini doğurabilir ki, üzülür, dövünürsünüz, lakin iş işten geçmiştir artık...

  dolayısı ile evlenmeden cinsel ilişkiye girmenin; modernlik boyutundan çok, tarafların biri birilerini tüm yönleriyle tanımaları açısından gerekli olduğunu düşünmekteyim.
  4 ... liberalisticcommunist
 10. 10.
  Halihazirda toplumumuzda kimse tarafindan savunulmayan ve tesvik edilmeyen davranis turu olabilir. Kurumsal ve orgutlu bir sekilde kimsenin kimseyi (maksadi belli azgin adamlar disinda) evlenmeden cinsel iliskiye tesvik ettigini gormedim duymadim. Ancak buna benzer karalayici gerici basliklari cok gordum. Sap ile samani karistirmanin, cagdas yasam tarzini benimsemis insanlari karalamanin guzide sozlugumuzdeki en guzel tezahurleri bunlar. Evlilik oncesi cinsel iliski ile modernite arasindaki tek alaka, modern insanlarin evlenmeden once cinsel iliskiye girmeyi tercih etmis baska insanlari kendileri ayni davranis bicimini benimsesinler ya da benimsemesinler, yargilayip kategorize etmemeleridir. Zira Modern insan kendisi ile ilgili olmayan insanlarin cinsel temayulleriyle ve davranis bicimleriyle ilgilenmez. Ama moderniteden bihaber olan insan, hicbir hakki olmadigi halde, kendi gibi olmayani kendi deger yargilariyla yargilar, asagilar hatta daha ileri gidip cezalandirir.
  5 -2 ... haymatlos