1. 1.
  gunumuzde pek bir dillere pelesenk olmus kavram. evliler cocuk istemez "ay sekercim bir cocugun bakimini ustlenecek kadar cesur degilim , hem esimle biz boyle mutluyuz, benim bebegim esim eheh" der , bekarlar da " ay sekercim , bir cocugun gulusunu hic bir seye degismem hem öldükten sonra birileri tarafindan anilmak istiyorum ama evlenmeyi filan da hic gozum almiyor" diyerek evlenmeden cocuk isterler. sperm bankasina basvuranlar vs. sacma sapan islerdir.
  3 -5 ... calemityceyn
 2. 2.
  (bkz: zina)
  4 -4 ... fatal
 3. 3.
  gösterilen cesaretten dolayı alkışlanacak durumdur. zira ortada bir günah var ise ebeveynler bunun bedelini masum çocuğa hayatıyla ödetmemişlerdir, bu noktadan sonra verilebilecek en doğru kararı vermişlerdir.
  3 -3 ... aria galactica
 4. 4.
  (bkz: sperm nakli) hemde istegine gore ozelliklerini soyluyorsun ordan kac tane istiyorsan veriyorlar. * . cocugun babasının kim oldugunu ogrenme sansınız yok ancak cocuk 18 yasına gelince sperm bankasına bas vurup bunu ogrene bilir.
  (bkz: leyla komurcu) kendisi sperm bankasına bas vurmus ve bu yolla hamile kalmıstır. ucreti 25 bin dolardır ilgilenenlere duyrulur.
  kaynak: posta gazatesi
  -1 ... wildkid
 5. 5.
  katatonia elemanlarının çoğunun içinde bulunduğu durum. artık isveç'te öyle mi yaşanıyormuş o kadarını sormadım elemanlara.
  1 ... guilt and regret
 6. 6.
  artik unluler arasindaki yeni moda.bizim orf-adetlerimiz,kulturumuz bu kadar mi basitlesti dedirtecek durum.**
  2 -2 ... ozkrm
 7. 7.
  evlilik disi iliskiden olmasi hasebiyle "veled-i zina" cocugudur, "gayrimesru cocuk" tur , hatta ve hatta "pic" tir bile.. toplumumuzda da boyledir , her yerde de marjinaldir. gecerliligi yoktur.

  ne kadar kolaymis ahkam kesmesi , ne kadar kolay eksi oyluyorsunuz bpyle.. peydahlayin o zaman birer tane de gorelim demezler mi adama? kolay mi babasiz cocuk buyutmek? veya annesiz bir cocuga annelik yapabilmek? yahu kolay mi? "anne benim babam kim? nerede yasar? neye benzer?gozleri , saclari ne renk?" sorularina cevap vermek? babasini- annesini hic bilmeden cocugu buyutmek , sirf kendi yalnizligini gidermek adina bir cocuga sahip olmak "anne-baba olmayi ben de yasamak istiyorum" diyerek bir cocugu hayat denen atesin ortasina atip, diger cocuklara gore hayata 1-0 yenik baslamasini saglamak ne demektir? sag kolu sag bacagi kesik biri gibidir annesiz veya babasiz cocuk..

  dusundunuz mu hic sprem bankasindan bir cocuk sahibi oldunuz? buyudu 1 sekilde.. geldi evlenme cagina.. guzel de bir kiza asik oldu.. annasi babasi sormaz mi babasi nerede diye? "bosandilar?" , "öldü?" ,"yoksa???" yaaa..

  daha korkuncunu dusunun lutfen.. sperm bankasindan hamile kaldiniz ve caniniz kiziniz birine asik oldu.. ve asik oldugu kisi de sizinle ayni durumda.. yani sperm bankasindna hamile.. buyrun.. buradan yakin. "yoksa bunlar kardes mi?"

  hepsi bir tarafa "aile.. aile.. aile"..

  ailesiz cocuk nasil bir seydir hic dusundun mu eksi veren kardes? cocuk oda oda kosturup diger odada annesiz veya babasiz.. ailesiz iste ya.. gunun sonunda durumu bu.. ama dur pardon..sen moderndin degil mi? sahi.. unutmusum ben..!
  3 -2 ... calemityceyn
 8. 8.
  sadece cocuk istemek ve kendi egolarini tatmin etmek adina bir masuma aci cektirmektir. anormal durumlari normal gibi gostererek ornek teskil etmeyelim. bu durum normal degil. degil.
  1 -3 ... calemityceyn
 9. 9.
  avrupa da çok normal karşılanabilen fakat ülkemiz de henüz kabul görmeyecek bir tabudur. bu çocuğu doğuran kadın ya evlatlıktan reddedilir ya da öldürülür. babası olan er kişi ise s.ke s.ke bu kızla evlenmeye mecbur edilir. ama mantık çerçevesinde incelendiğin de hiç şık bir şey değildir evlenmeden çocuk sahibi olmak. özdeğerleri öldürür, laçkalaştırır toplumu. sonra ilerde babasının kim olduğunu, ne iş yaptığını bilmeyen yavrucakların sayısı 15-20'ye katlar kendini. aman diyim şuan ki mevcut kimsesiz ya da sahipsizlere sahip çıkamazken devletimiz, bu sayının artışıyla hiç başedemez.
  ... karpuzkabugu
 10. 10.
  veled i zinadır
  1 -2 ... shawnshank