bugün

yarın bir gün diz çökmesini isteyince yapmazsa yüzüne vurabileceginiz hareket.
Popüler kültürün saçmalıklarıdır. Babam annemi görmeden evlenmiş o ne olacak. Şimdi allah bozmasın liseli aşık gibi hala. Ama şimdiki bayanların afedersiniz....... kaldırırsanız. iki aya kalmaz koçişim beni üzüyor dersiniz.
Not noktalı yere. Öt gelecek.
Bir sertab erener parcasi cok iyi anlatir bu durumu.
sen yeter ki sev kulun olayim, bir dile bin yil kölen olayim...
boynuna koynuna dolanayim, mahşere kadaar...

yani diyor ki; artik kari kiz pesinde kosmaktan yoruldum. bir gece var, bir gece yok diye endişe etmekten bıktım. gel sen benim kadınım ol, her gece yatağımın sultanı ol. beni de bu endişelerden kurtar. köppeen olurum.

ama kahramanimiz nasil karanlik bir dehlizin icine girmek uzere oldugunun farkinda degil. salak. nıhahahaaa..
kılıbık g*doşların yapığı harekettir. ulan islam da böyle birşey var mı istersin karıyı ailesinden alırsın bunlar ne lan böyle top top adetler. gerçek erkeğin yapmayacağı harekettir. evet.
Bazı şeyleri bu kadar düşünmeyin.

Bizde kadına hürmet vardır.

Sevdiğin kadının önünde diz çökmüşsün.

Ne kaybedersin ki ?
amuda kalkmasından iyidir.
Sımsıkı sarılsa ya, diz çökmek de nedir!?

Hayatımız güç gösterisi halini alıyor işler ciddiye binince. Tuzlu kahve içirmeler, diz çöksün isteği, ötekinde ayak yıkatma hevesi, nikahta ayağa basmalar. Ne gerek var gençler.
Her an tövbe isteyip ben bu işi neden yapıyorum diyebilir.
Teklif ederken erkek diz çöker, gerdek gecesi kadın diz çöker.

Her şey karşılıklı.

Beybi!
elinde de yuzuk oluyor veya cicek.
Ömür boyu ben çöküp oturacağım sen tarlaya git, evi pakla, yemek yap, çocuk doğur, büyüt. Demenin farklı bir yolu olsa gerek.
aşk göstergesidir sayın bok çuvalları. eşinin önünde diz çökmeye yerinen adam da kadın da evlenmesin. ama sürtük dünyada böyle kazmalar gider evlenir, ürer. aşka tapanlarsa yalnız olur. devam hanzos!
Valla bu bizim kültürümüzde yok. Yapmadım yapmamda. Sıcak da bakmıyorum. Gereksiz. Şatahat şatafat. Fazla gösterişli ve evlenince yapılan bu hareketin anlamına göre yaşanmadığını hareket edilmediğini müşahade etmekteyim. Yapmacık gibi duruyor ayrıca.
(bkz: hoşşik)