1. 1.
  sonunda erkeklerimiz akıllanmaya başlamış. toplum baskısını yenmişler. türkiye'de evlilik sadece kadının işine geliyor kabul edelim. ekonomik durumlar zaten ortada.

  https://t24.com.tr/haber/...lda-yuzde-25-dustu,861147
  16 -15 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  eskort sayısının artışıyla arasındaki korelasyona dikkat çekmek isterim.
  12 -4 ... ebu fesat
 3. 3.
  Üst edit: sitemim başlığı açıp 'evlilik sadece kadının işine gelir' diyen yazaraydı yoksa evlilik ile ilgili bir problemim yok.

  Bana kendi parasını kazanan, ailesinden bağımsız ve kendini geliştirmiş bir kadının işine evliliğin neden geldiğini lütfen anlatır mısınız? Bu kadın zaten ütüsünü yapıyor, çamaşırını yıkıyor, evine ve kendine bakabiliyor e para desen de var bu kadın, sevmediği ve aşık olmadığı sürece neden evlensin?

  Hala sadece kadının işine geliyor algısı var kafanızda çünkü hala kadının tek yaşayabileceği, maddi özgürlüğünü kazandığı bir hayat yok bilinçaltınızda çünkü erkek evin reisidir çünkü erkek para kazanır çünkü kadın erkeğe bağımlıdır.

  Sizlere kötü bir haberim var beyler.
  22 -12 ... ben buraya icimi dokucem
 4. 4.
  bence erkeklerin akillarinda hep bosanma ihtimali var artik. yani deli gibi sevsen de, cok iyi anlassan da gun gelebilir ve bosanmak isteyebilirsin. ve yillardir tanidigin kadin, bosanirken bambaska biri olur, ve seni omur boyu ekonomik olarak zorlayacak taleplerde bulunabilir. bence bu erkekler icin buyuk sebep. kimse omrunun geri kalaninda bir zamanlar sevmis bile olsa boyle bir guzellik yapmak istemez. bizler acun degiliz.

  ayrica evliligin motivasyonu farkli arkadaslar. yani kendi parasini kazanan kadin ne diye evlensin demek cok sacma. sizce bir erkek sirf utusu yapilsin diye mi evleniyor, ya da aksam ev yemegi yiyeyim diye mi? bu nasil bir bakis acisi lan. bir erkek ayda 200 liraya temizlikci tutsa utusu de yapilir, evi de temizlenir, camasirlari da yikanir.
  6 -6 ... peder
 5. 5.
  --spoiler--
  kadın, sevmediği ve aşık olmadığı sürece neden evlensin?
  --spoiler--

  iyi de zaten evlenememekten kadınlar şikayetçi...çevremde yaşıtım evli kadın yok, hepsi koca koca diye inliyor ihihi.
  3 -4 ... ebu fesat
 6. 5.
  Finansal.
  Tabi ev kurana çocuğu olana bir yerlerden para geliyor ama insaların gözü korkmuş durumda. bir dondurma bile alsan vergi sistemi "önce biraz ben yalayım sonra sen yersin" şeklinde çalıştığı için ve zamlardan belimiz büküldüğünden insanların evlenmeme eğilimi bana normal gemeye başladı.
  2 ... kestane kebap
 7. 6.
  Feministlerin kökünün kazınmasıyla yeniden yükselişe geçecek oranlardır.
  2 -4 ... lenova
 8. 7.
  günümüz hayat koşullarının, neredeyse herkese ve her şeye karşı barındırdığı tahammülsüzlük seviyesi sayesinde, evlenmek için tek geçerli sebebin çocuk sahibi olmak isteğine indirgenmesinden kaynaklanmaktadır.
  1 ... kurgusal
 9. 8.
  Kadın evliliğe muhtaç erkek değil.
  2 -5 ... bogey
 10. 9.
  Parası veya gelecek garantisi olmayanlardan beklenendir. Evli kadınların yaşam sürelerinin ortalamaya göre düşük, evli erkeklerin yaşam sürelerinin ortalamaya göre yüksek olduğu göz önünde bulundurulursa erkeklerin değil kadınların akıllandığı söylenebilir.
  1 ... monalisanin ifadesiz yuzu