bugün

Makas kesmiyor, kapı acilmiyor,araba çalışmıyor,pasta bıçağı kesmiyor daha gider bu günün sonunda gelin değil damat sikiliyor.
o yüzden girişmediğim mevzudur.
(bkz: düğün)
hiç anlam veremediğim harcamalardır.

kredi çeken var amk. eksi 50k da başlayacaksa evlilik hayatımız başlamasın lan.
Toptan sacmadir illa belgeliycem diyosan git nikahlan torende istiyosan kucuk bisi oldu tastamam ama gosteris yapmadan adet yerini bulmaz tabii.
(bkz: Düğün)

Nikah Salonu yeterli.
Evlenmenin kendisi gereksiz olduğundan harcamaları çok şey yapmayın. Evlilik değil de düğün daha doğru bir ifade de olabilir.
Çeyizdeki dantallerdir. Hiçbir zaman kullanılmaz, minimal ev dekorasyonuna kurban giderler. Bide vitrin.
Olay taaa kız istemeye giderken başlıyor amk... Ulan o bi tepsi çikolata 500 tl eder mi ? Haramdır yahu...
Şu kısacık ömürde bir kere evleniyoruz. Yeter ki tek sıkıntı masraf olsun. Elbet üstesinden gelinir.
sandığın üstüne oturtulmuş 4 yaşında, konuşmayı yeni sökmüş çocuğun 1000 lira isteyişine şahit olmuştum. Ya da kuaförde saç diplerine kadar boyatan teyze kızlarına. 750 liralık nişan tepsisine girmiyorum bile.
Boşanırken yapılanların yanında solda sıfır kalır.
Alayi gereksiz harcama dügünde hanzolar hunharca tepincek diye niye bana kol gibi borç giriyo anlamis degilim.
görsel
Hamilelik cihazı.
En iyisi nikahh düğüne harcayacagin parayla git balayı yap misler gibi.
Çeyiz. içinde her türlü gereksiz eşya barındıran şey yani. Tüylü terlikler falan var. Hiç kullanılmayacak olan 1876 parça kahvaltı takımı mesela.
Düğün masrafı da oldukça gereksiz. Yap bir nikah, düğüne harcayacağın para ile çık yurt dışına, mis gibi tatil yap.
komple düğün harcamaları denebilir.

bu devirde düğün istemeyen kız bulursam direk basacam hökümet nikahını.
müstakbel eşin 7 göbek sülalesine ve tüm mahalleye kuaför ısmarlamak.
düğün.insan evlenirken neden düğün yapar ki birkaç gün düğün oluyor evlenenler ve aileleri bir sürü masrafa giriyor ve zorluk çekiyorlar ne anlamı var şimdi bunun o parayla bir sürü faydalı şey yapılabilir en azından çocuğunu düşün o parayı çocuğuna sakla mutlaka ihtiyacınız olacaktır o paraya.

(bkz: düğünler yasaklansın)
-150 kişinin katılacağı düğün için 1000 kişilik salon tutmak.
-üstelik bu daveti yemekli yapmak. x2 fiyat demek.
-dış düğün çekimi yapmak. az değil he 2bine yakın verirsiniz.
-evinizi döşerken her şeyin olmasını gerektiğini sanmak. bi evlenin ihtiyaç gördükçe elinize para geçtikçe alırsınız.
gelin başı denilen kuaför masrafıdır.

--spoiler--

istanbul’daki kuaförler genellikle gelin paketleri hazırlıyorlar. Mesela sadece gelin başı da var, gelin başı ve gelin makyajı da… Çoğunlukla paket seçimlerinde daha avantajlı oluyorsunuz. Örneğin sadece saç tasarımı minimum 500 TL’den başlarken, hem makyaj hem de saç yaptırmak isterseniz 700 TL’den başlayarak 1500 – 2000 TL’ye kadar fiyatlandırılıyor.

--spoiler--

(bkz: o paraya öküz alırız)
düğüne harcanan her kuruş. cidden bir insan neden düğün yapmak ister ki?
Tabii ki de Röpteşambır ve sabahlık.
sanki her şey gerekli bir röpteşambıra takmış. kaç para ulan bir röpteşambır.
Abi org çalmıyor diyen piyaniste verilen para.

Bana dediğinde şöyle olmuştu;
- aaa nası çalmaz, az önce çalıyordun, on off yap bakayım bi
- abi anla işte çalmıyor
- ben ne anlarım, fişi mi oynadı acaba???
- abiii çalmıyooo işte çalmıyooo
- hee, aaa do ile re arasına 100 TL mi sıkışmış ne, çek onu ordan..