1. 1.
  kendi iradesini başkasına teslim edebilen zayıf kadındır.
  2 ... gezenadam
 2. 2.
  (bkz: aç kapa aç kapa artema)

  acı ama gerçek. *
  3 ... sadberk
 3. 3.
  yalama olmuş çeşmeden farkı yoktur.
  1 ... satchafunkilus
 4. 4.
  başörtüyü allah emretti diye değil, kocası istedi diye örten kadındır.
  boşa zahmet...
  5 ... notre dame
 5. 5.
  eşinin zoru ile kapanan kendi isteği ile açılan kadındır. bunu yaparak çok daha fazla günaha girmektedir. ya açıl ya kapan kardeşim oyuncak mı bu. *
  ... vitaminliyogurt
 6. 6.
  farklı uçlardan herkesin kızacak, eleştirecek, bok atacak birşeyler bulmakta güçlük çekmediği kadındır. Oysa baskı gören, baskı sebebi nihayet ortadan kalktığında istediği gibi olmayı seçen kadındır. Zorla örtülmesi hepimizi ilgilendirir ama kendi isteğiyle açılması -tıpkı kendi isteğiyle örtünmesi gibi- sana nedir, bana nedir, kime nedir?
  2 ... haymatlos
 7. 7.
  baskı gören ve bunlara boyun eğen kadındır.
  1 ... gezenadam
 8. 8.
  Demek ki evlenince kendi iradesi ile kapanmamıştır.
  1 ... phonigh
 9. 9.
  bilumum şarkıcılar.

  bunlar evliyken mesleklerini de icra etmezler, etseler de ekstralara mekstralara çıkarlar ancak (tabii koca kişisi zengin iş adamı olacak).
  sanki daha yakına kadar meme ucunu kameraya doğru gösteren, bir zamanların yuva yıkan kadını onlar değilmiş gibi ahlak bekçisi kesilip, bilir kişi edasıyla fetva falan verirler, birer namus abideleri olurlar. bir de çocuk doğurup, anne oldular mı, kutsal bakire mertebesine erişmiş edasıyla yaşarlar saatten sonra. sankli memlekette rahmi olup çocuk doğurabilen sadece onlar.

  bunların boşanmak üzere olduklarını da, asıl mesleklerini yavaştan yavaştan yeniden icra etmeye, kaset çıkarıp mayolu bikinili klip çekmeye, ve ""x bacak şov yaptı" şeklindeki haber başlıklarından anlayabiliriz.
  3 ... filozofil
 10. 10.
  şuan eşinden boşanmak üzere olan ismini vermek istemediğm medyatik şarkıcımız kıvamında kadındır.kendisinin evliyken ve boşanma kararlarından sonra değişimini ilgiyle izler şahit oluruz.
  2 ... ecya