bugün

geçen gece rüyamda recep beyi gördüğüm düşünülürse , doğru olmasını ummadığım durumdur.ama emine hanımın başına gelmiştir. olabilir. 4 e kadar yolu vardır, evlenilebilir. 3 çoçuk doğurulabilir.evde oturulabilinir . sponsor bulunabilir. abd de okutulabilir. mevkinin nimetlerinden faydalanılabilir .. neden olmasın..
Hadi len dedirten durumdur. Ama babaannemde dedemi rüyasında görmüş iki gün sonrada bunu dedem istemiş evlenmişler. Bizim sülalede de eren insanlar var ama bize ulaşmamış.
tanıdığım bir kişinin yaptığıdır. saliha teyzem salih amcamı *rüyasında görmüş ve arkadaşım piç lakaplı yunus'a anne baba olmuşlar. * *
önemli olan rüyada görülen müstakbel eş ile gerçek hayatta karşılaşmaktır.
yıllar önce, bir 'bütün kızlar toplandık' gecesinde, arkadaşımın ilk kez kaldığım evinde yastığımın altına anahtar koymak suretiyle rüyamda görmeye muktedir olduğum er kişinin bünyemde yarattığı kabus etkisi sebebiyle, gerçeklik payı olmadığına inanmak istediğim olaydır. * *
deneysel olarak bu olaya girisip kafasi karisanlar da varmis.
"Ben bu aralar evlenmeyi düşünüyorum ama iki aday var ve karar vermekte çok zorlanıyorum. Ben de rüyamda evleneceğim kişiyi görmek için Allah'a dua ettim. Ama 1. edişimde birini sonra tekrar ettiğimde de 2. kişiyi gördüm. Kafam daha da karıştı. Lütfen buna bir açıklama verir misiniz?"

http://www.sorularlaislam...p?s=show_qna&id=45645
rüyamda gördüm seni
Çok beyaz geldin bana
Konakta mı büyüdün oy oy Emine
Güneş çalmamış sana
(Güneş değmemiş sana)

Parmağında yüzükler
Kolunda bilezikler
Oy sana dolanayım of of Emine
Nedir bu güzellikler
Nedir bu güzellikler

Bir kurşun atacağım
Belindeki kuşağa
Anan vermedi seni oy oy Emine
Benim gibi uşağa

Parmağında yüzükler
Kolunda bilezikler
Oy sana dolanayım of of Emine
Nedir bu güzellikler

gider böyle... *
yastık altına anahtar koyma vb. atraksiyonlarla denenen olay.

göreceksin de ne olacak; o kişi gerçek hayatta karşına çıkana kadar bekle, patla meraktan. bir de rüyayı yarım yamalak görme ihtimallerini değerlendirince karşına çıkan her kişiye;
-aha evleneceğim delüğanlu/hatun.
-ama ben evliyim?!
-olsun benle de evleneceksin.
-la yörü git deli.
-böhüü.. kim lan bu kocam/karım. çık ulan karşıma.

edit: bir saniye ya. ben bunu yaptım hem de dün gece daha.

rüyayı anlatayım. rüyamda birini gördüm. tam da dediğim gibi yarım yamalak. suratını anımsamıyorum. lakin feci olan elamanın rüyamda kuzenimin sevgilisi olması.

-ben şimdi kuzenimin sevgilisi ile mi evleneceğim?! ilerleyen zamanda çok fena bir insan olacağım galiba. hadi hayırlısı.
kocakarı usulü, ilk defa kalınacak olan evde elma kabuğu hiç kırılmadan soyulup yastık altına konmuştur ya da o evin anahtarı yine yastık altına konmuştur. böyle yapılınca evlenilecek olan insanın rüyada görüleceğine inanılır. çok mübarek lan.
(bkz: aptala malum olurmuş)**
güncel Önemli Başlıklar