bugün

yahu anlamıyorum ben bu olayı. evlenilecek kız/erkek bulmaması bu kadar mı zor. bekaretti şuydu buydu bir girildi konuya memleket namussuz insanlarla doldu. o kadar dürüst insan var ki göremediğimiz belki de hayalimizde yaşatmadığımız ama evlenilecek erkek de çok evlenilecek kız da.

sanki zamanında çok bakire/bakir vardı da veya gerçekten dürüst olan insan vardı da onlarla mı evlenildi. kısmet bu, kimin nasıl karşımıza çıkıp bizi bizden alacağını nerden bilebiliriz.

zamanında su testisi elinde suya gidip sudan 2 saatte dönen hatunlar yokmuymuş.
samanlıklar yaylı yatak gibidir anasını satayım.

de get işine alla sen!

edit: eksileyenler evde kalsın inşallah.
sebebi; hepsinin evlenmiş olmasıdır! *
evlenilecek erkek bulamamak= akıllı, kültürlü, iyi bir işi olan ve iyi bir aileye sahip bir hanım efendi bulamamanın doğal reaksiyonudur. Bu yaşıma kadar x=y denkliğini sağlayamadığımdan dolayı engin tecrübelerim bunu bana izah etmektedir.
evlenilecek erkek bulamamak nasıl bir şikayettir çözemedim.
anlayamıyorum neden evlenme güdüsüyle yaşandığını.
herkese neden bununla evlenir/bununla evlenilmez gözüyle bakıp, saçmasapan yorumlar yapılıyor?
nerdeyse beşikteki bebeğe bile koca arayacak durumda millet.
bırakın şu takıntıyı, manavdan sebze mi alıyoruz da iyi-kötü diye ayırıp alalım?
karşısına sevdiği, anlaşabildiği ve kendisiyle evlenmek isteyen biri çıkan evlensin. çıkmayan şansına küssün.
senin karşına hala uygun biri çıkmadı diye dünyada evlenilecek adam yok anlamına mı gelir bu?
evlenmezsen eksik mi kalıyorsun? bir kadının illa bir adamla eşleşmesi mi gerekir hayatını idame ettirebilmesi için?
tek dert evlenmekse de zaten adamın kim olduğu o kadar fark etmez, eli yüzü düzgün bi adam bul, kıy nikahı, düğün yap, topla eşten dosttan altınları, bi de ev tutup içine kuruldun mu tamam işte, 3 ay sonra da gebe kalırsın, hayatın sana göre tek gereğini yerine getirmiş olur, rahatlarsın.
sevebileceği erkek bulamayan kız söylemidir. beklenilmeli ve sabredilmelidir. yani öyle diyolar öyle olunca bulunuyomuş. böyle kendi haline bırakıyomuşsun herşey yoluna giriyomuş bi rivayete göre.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: ararken kendini kaybetmek)
tamam sıkıntı yok, hanımlar sakin oluyoruz, not alın, 0 533 36..... şeklinde girizgahlara konu olabilecek sıkıntıdır.*

(bkz: anne koş kendine gelin seç)

(bkz: sözlükte sazan avı)
evlenilecek insan var, ellenilecek insan var.. yapmayın yahu..
bulursunuz umarım.
Ya ben diyorum zaten bu e-ticaret sitelerine "insan" satın diye. Evlenilecek erkek veya kadın sat. Millet aç diyorum dinlemiyorlar.
Bende kız bulamiyorum.
samanlıkta iğne aramak kadar meşakkatli bir eylem evet bulamayacağız. bulduğumuzdan da yüzde 70-80 boşanacağız.
Evde kaldığınıza delalettir.
görsel
Türk erkeklerinin evlenme mantığı:

》 Eve hizmetçi almakla eş değerdir ...

Üzgünüm... bu Bir türkiye ve türk erkeği gerçeğidir ...
Ne salaklar var ya araniyorum diye pankartla gezin oldu olacak.

Illa evlenilecek diye bir sey yok neyse kafami bos bos seylerle şişiremem.
Aynısını bende diyorum evlenıcek bayan kalmadı. Yada zi bulmadı.
ahah

mahallenin kafayı çatlatmış

25 kedili teyzesi olmadan önceki

3 sene.
bulanlarında zaten bıraktığı olmayan erkek türü.
Aynı şekilde erkekler kadınlar için aynı şeyi düşünüyorlar. gerginliğe gerek yok diyorum her iki tarafta haklı.
psikolog bayan arıyorum .
alfa erkek çok az, erkeklerin %15'ini oluşturuyor. allah yardımcımız olsun.
Dünyalık evlenecek olsak bulunur da, bize ahiretlik gerek. Bulamazsak da takdir Allah'ın, herkes evlenecek diye bir kaide yok. Gönül ister elbet bir yuva kurup çoluk çocuğa karışmak ama hakkımızda hayırlısı olsun.
aramayı bırakın bence! en güzel mutluluklar beklenmedik anlarda gelmiyor mu?
işte o erkek de beklenmedik bir anda karşınıza çıkacak.
şu hayatta çok istediğim şeyler ya olmadı ya da mutlu etmedi. ben de artık istemeyi bıraktım. siz de bırakın akışına. anı yaşayın...
hayat kısa kuşlar uçuyor diyor ya cemal abimiz, bugün kaç kişi öldü kim bilir!
bunu dert ederek bugününüzü mahvetmeyin.
Kriterleri düşürmekle ilgili bence de. Mesela standart türk erkeğinin arayıp da bulamadığı kız tipi olan eski sevgilimi terk ettim. Dibine kadar sadık, iyi, efendi bir kızdı.

Fakat ben esmer değil de beyaz tenli kadın aradığım için olmadı. Böyle takıntım olmasa laps diye evlenirdim.

insanları çatlatacak kadar bir güzellik arıyorsanız işiniz holosko + bir miktar zor.

Yani fazla kriterler out, buna da şükür in olmalı.

Ekleme: yanlışlıkla erkek kardeşlerime tavsiye vermişim. Zaten buraya kızlardan çok erkekler bakacak. Alırım bir şukunuzu.
ben evlenmek için eğlenilecek erkek arıyorum. eşimle de eğlenemeyeceksem kiminle eğlenim.ewed
güncel Önemli Başlıklar