bugün

erkeklere nazaran böyledir. gözlemlerime dayanarak söylüyorum. arkadaş grubumuzda bir çift var hatta ikisi de geçen yıla kadar burada yazıyordu.

kız sempatik, oğlan normal. normal derken sosyal olarak normal, ne çok sosyal ne de az. normal. kız ise daha dışa dönük, çok konuşkan, organizatör. bunlar geçen yaz bodrumda çat diye evlendiler, gelince aynı eve taşındılar vs.

fakat evlendikten sonra bizim kız da ani bir değişim başladı. kızın yüzü gülmüyor, oğlanın ki gülünce de ona da müdahil oluyor, beş karış suratını on karışa çıkartıyor. biz de evlilikten çok anlamayız grup olarak diyoruz oğlum kavga mı ediyorsunuz? yok diyo, e ne o zaman diyoruz. bilmiyorum diyor, sanki o neşeli, dışa dönük kız gitti yerine bir teyze geldi diyor.

çok ciddi söylüyorum oğlan tarafı değilim, ikisi de iyi arkadaşım, oğlanın hiç bir kötü huyu yok, değişmedi de ama kız gitti, evlenince çok hızlı değişti.

zaten bunlardan dolayı bende bir algıda seçicilik oldu. evlilere dikkat ettim, kadınlarda kendilerini bir zorla mutsuz etme durumu var.

aslında şöyle bir teorim var; kadınlar aşırı tripli varlıklar ama sevgiliyken bunu fark etmiyorsun, çünkü her dakika burun buruna değilsin, en fazla hafta da 1-2 beraber kalıyorsun sonrasında çekip gidiyorsun. işte olayın can alıcı noktası bu; sevgiliyken kız fazla tripli, huzursuz olunca basıp gidiyorsun ama evliyken nereye gidiyorsun? o tiribi, o suratı çekip oturacaksın.
evlendiği öküzün, evlilik sonrasında esas yüzünü görüp hayatının pişmanlığını yaşadığı içindir.

bi dönün de şu çuvaldızi gotunuze sokun artik
tamamen piremses sendromu. kadınlar çalışsa dahi kocalarından maddi olarak yüksek beklentilere girerler. piremses gibi yaşayacaklarını zannederler. olmayınca da çıldırırlar. yakınlarında biri araba ya da ev alsın çatlarlar, kocalarına çatarlar.

aklı başında kadınları tenzih ederim ama ekseriyet böyle.
toplumla alakalı da olabilir. çünkü toplumumuz evli ve bekar kadınlara çok ayrı gözlerle bakıyor.
Değişmemiştir o. Oğlanın gerçek yüzünü görmüştür. Gerçekten kızlarda bir mutsuzlaşma durumu oluyor. Nasıl adamlarla evleniyorlarsa artık.
güncel Önemli Başlıklar