bugün

aman da aman, evlenmiş de birileri onu sahiplenmiş. kimse zerre kılına dokunamazmış. artık kendi kurallarını koyduğu bir evi, evin içini dolduran son model eşyaları, üstüne de kukla gibi oynattığı bir karısı-kocası varmış. peki onu hayatta mertebe atladığına inandıran neymiş? kendini diğerlerinden farklı, üstün, bir adım önde kılmaya yetermiymiş bunlar? velhasıl evlenen insanların özellikle bekar olan insanları küçük, kendini katbekat yüce görecek şekilde değişmesidir başlığın tanımı.
facebook kapatmak ilk yaptıkları harekettir.
bir insan evlendiği vakit, bütün hayatı değişiyor ve bu değişim içinde değişmesi de çok normal.
sikişin artık bir heyecan vermemesinden dolayı bir değişmedir.*
Sevgilisi olan insanların bile değiştiği, arkadaşlıklarından vazgeçtiği, özgür iradesini bir kenara bıraktığı bir dünyada gerçekleşmesi muhtemel olan hededir. kendinize saygı hocam, rica ediyorum.
havalanmaları en çok gözlenen değişimlerden biridir.. abi evlendin, tamam yani. oldu mu şey yaptın evet, tamam bu kadar ? aaaa.
Bir arkadaşım benim ondan çok olgun olduğumu düşünüp bana özeniyor. Hey allah'ım! Benim yalnızca başımı kaşıyacak vaktim kalmıyor. Olay bu yani. Evlenen biri nasıl değişmesin ki mümkün mü? Ona kalsa iki saatte bir yazışacağız mesela oysa ben telefonumu en son nereye bıraktığımı bile bilmiyorum o ara. Belki de oğlum almış oynuyordur.
Kendisi arkadaşlarıyla bara,tiyatroya,.sinemaya gidiyor ben bebek mevlüdüne.

(bkz: swh)
en sevmediğim eylem. bir çocuk yaptı aman tanrım ızdırabı herkese. hem bizim başımız şişti hem sen ne olduğunu anlamadın; işte sizler hepiniz. başınızı kaşıyacak vaktiniz yok evet uykusuzsunuz lütfen köşede oynayın.
Açıkcası doğrusu mudur değil midir bilmiyorum fakat bu kadar fazla anaçlığa hiç gerek yok. Hayatını kocaya, çocuğa adayıp tüm gün deli danalar gibi ordan oraya koşturup kendini yıpratmak bana çok itici geliyor. Ha düşkünü olan yapsın elbette ama kendi hayatımı yaşayamacaksam, önceliğim kendim olmayacaksa püüü öyle evliliğe böyle aile hayatına.
ne bu boktan dünyaya çocuk getiririm ne de bu boktan dünyada yaşayacağım üç günü zehir ederim.

ben ve keyfimin kahyası böyle mutluyuz...
Kültür seviyesi ile değişebilen durum. Kendi çevremde kültür anlamında, aile anlamında benden daha farklı olanlar evlenince kesinlikle değişiyor. Evlendim ve artık bilge insanım kafasına giriyorlar. Her şeyi o biliyor artık, her konu hakkında fikri var vs. Garip bir özgüven geliyor ben anlayamıyorum. Kocacı, sunumcu, instaya kocasının adını falan yazan tayfa var ya heh onlardan bahsediyorum.
Şöyle uzakta değişsinler.

Özellikle yeni çocuğu doğanları hatta doğmasını bırak daha fırına verildiği anda sosyal medyadan çıkarmak lazım.