1. 1.
    kafasına pet şişeyle vura vura aklının başına getirilmesi gereken kızdır. evlenilmez.

zorunluluktan gelen edit: baya eksilendim. ayrıca erkeğin soyadının kötü olması durumunda bunun normal olacağını savunanlar olmuş. e o zaman adamın cinsel performansı kötüyse kız gitsin başkasıyla sevişsin ama o adamla sevgili olsun? hayattaki her değerin paylaşılması olan evlilikten bahsederken bunu normal görmek cahilliktir.
    1 -5 ... mahvolduk
  2. 2.
    mesleki olarak bir gerekçesi yoksa kabul edilemez.
    1 ... butcedogrusu
  3. 3.
    - evlenelim ama soyadım aynı kalsın.
    + e istersen ananın evinden de ayrılma.
    - aaa, ne güzel olur valla.
    + /&(%/+
    3 -1 ... a c nucleary
  4. 4.
    evlenelim ama evlilik sözleşmesi yapalım diyen kızın ta kendisi olabilir bu kız. tabi olmayadabilir. allah bilir. *
    ... architectus
  5. 5.
    soyadını seven kızdır. belki de kendi soyadı çok güzel olan kızdır.
    ... naime sultan
  6. 6.
    erkegin soyadi sokuk , davul , dümbük , esek , yagci , yandanyiyen , alttanveren vs. gibiyse istenebilecek kiz söylemidir.
    ... mustakbel doktor
  7. 7.
    köyden helal süt emmiş erkek getirtip evlensin, mantıklı!
    ... corbadaksinekkanadi
  8. 8.
    gelecekte, çocuklarının küçük yaşlarda yaşayacağı kafa karışıklığını giderme konusunda kendine güveniyorsa, müstakbel eşi tarafından anlayış gösterilmesi gereken gelin adayıdır. gerçek yiğitlik, sevdiğine soyadını değil yüreğini verebilmektir.
    -1 ... feylesofia
  9. 9.
    iki soyadını da kullanması gereken kızdır. aksi takdirde erkek çok kırılabilir. (bkz: ben öyle yapacağım)
    -1 ... hayatimstrat
  10. 10.
    kendisini kocasına teslim etme niyeti olmayan, sonradan görme kezbandır.
    1 ... scrikss