bugün

Yol yakınken evlenmeyin belli bir süreden sonra sıkılıp ayrılıyorsun boşa masraf yapmaya gerek yok.
Gerdek gecesi altınları alıp kaçın.
En az 3 cocuk.
Romantik evliliklerin içinde mantıklı argümanlar bulamıyorsanız evlenmeyin.

Sırf seviyorsunuz diye okumamışlıktan fakir biriyle evlenmeyin meselâ. Evlenmedeki yegâne amaç çocuk yapmak. Bu yüzden onlara en iyi koşulları sağlayacak insanları seçin.

Aşk biter bir gün. Sadakat, saygı üzerine kurulu evlilikleri tercih edin.
Evlenmeyin. Hadi eyv.
Bizim yerimize de evlenin.
yeltenmeyin bile örneklere bakarak yapın.
Karınız seksi olsun. Evet.
Önce evlenilecek kadın/adam bulunmalıdır.
Yatak odası takımı niye o kadar pahalı. Almayın ucuzlasin.
Borçların altına girmeyin bence yine siz ödeyeceksiniz.
evlenmeyin, kasıyor.
Herkes evleniyor
Üstüme üstüme evleniyorlar
Haldır huldur evleniyorlar
Öyle bi evleniyorlar ki
Boyle bi evlenme olamaz diyorum
Bakıyorum bi daha evleniyorlar.
bi daha hiç bişey eskisi gibi olmayacak iyi düşün.
E v l e n m e y i n.
Fiziğe çok fazla önem vermeyin. eşiniz olacak kişinin düşünce yapısıyla kendi düşünceleriniz uyuşuyormu buna önem verin. huyu güzel olsun gerisi pek de mühim değil.
Kararlarinizi bir verirken aşki bir kenara birakip birazda kendi kriterlerinize uygun mu ona bakin. Bir süre sonra aşk falan bir yerde kaliyor onemli olan insanlik.
Şu tavsiyeleri (bkz: 18) (bkz: 19) yaşındaki bekar ergenlerin yazması çok (bkz: ironik).
evlenmeden önce mümkünse evleneceğiniz kişiyle kısa bir süre de olsa aynı evde yaşama imkanınız varsa değerlendirin. ülkemiz şartlarında hoş görülmemekle birlikte iş işten geçtikten sonra hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmamak için yapılması gerekli bir eylemdir.
eşinizi iyi seçin. güzel yüze doyulur. güzel huya doyulmaz. sıkıntıya düşünce saglam duracak bir yol arkadaşı olsun. şu olmazsa evlenmem gibi maddiyatçılardan kaçın. aile ye ve maneviyata önem versin.evlenin çoğalın. hayat sevdiklerinle beraberken çok daha güzel olur.
Evinize eşya alırken,
bu bana lazım mı? Daha uygununu ve daha kalitelisini bulabilir miyim? işime gerçekten yarıyor mu yoksa adettendir diye mi alıyorum? Sorularını kendinize sık sık sorun.
Kızlar kusuruma bakmayın ama görgüsüz gibi ahmak ahmak alışveriş yapıyorsunuz maksimum 1 2 sene sonra eşyalarınızı beğenmeyip değiştirmek istiyorsunuz yada offf bu kadar eşya külfet şunları şunları atmamız lazım diyorsunuz. (Sanki ananız bi yatak odasını 25 yıldır kullanmıyor)
insan gibi düşünün insan gibi alışveriş yapın.
Gelin bohçasını koymak için alınan o süslü envai çeşit salak sandıklar varya, heh işte onlar götünüze girsin.
Sevgiler...
Mantık çerçevesinde hareket edin.

Duygusallıkla hareket ederseniz pişman olursunuz, her acıdan size uyum sağlayabilecek biri olsun..
evlenmeyin.
5 k denilen gelir nedir, ben anlamadım!

K, kron mu demek acaba?
5 bin ₺ mayışa güvenip evlenirseniz evliliğiniz uzun sürmeyebilir. Zira Türk parası artık pul değerinde. Bunun dışında sadece eşinizle değil bir nevi ailesiyle de evlenmiş olacaksınız bunu unutmayın çünkü Türkiye’de bu işler böyle yürüyor. Benim gibi yeni akrabalara tahammül edemeyecek bi tipseniz yiyemeyeceğiniz yarağın altına yatmayın.
açıklanan enflasyon 15, verilen maaş zammı 8, gerçek enflasyon 25 iken her sene alım gücü kaybı 17 olduğuna göre bu adamla 50 yıl yaşanılacaksa 50x17=850% kaybı 5k ya eklediğinizde 21k mayış eder ki bu meblağın altıyla evlenilmemesi menfaat icabıdır.