bugün

(bkz: ıssız adam)
insanı eğlenecek kız bulmaya iten durumdur.
bakkaldan peynirmi alıyorsun tam yağlı yarım yağlı gibi. tabi zor olcak heleki şimdiki kızlar...
eğlendiği kızlarla neden evlenmiyor ki? insan eğlenmediği biriyle neden evlensin ki? sorularını akla getirir.
bir de derler ya hani "lan sanki brad pitsin de ancelinanı arıyorsun" o hesap olmuş biraz.
zaman ilerledikçe yalnızlaşan bünyenin, ansızın kendisini evlilik çağının son dördünde elizabeth ile buluvermesinin yarattığı dehşet halidir.

genelde hatalı seçim yapar. evlenmek için hareket eder çünkü. evlenir de. kendisi gibi sadece ve sadece evlenmek isteyen birini bulmuştur.

mutlu mesut üç beş ayın ardından "lan daha ben bu sabah yanında uyandığım kadını tanımıyorum" demeye başlar. birbirlerini anlamak, tanımak ve bu eksikliği kapatmak yerine, yeni bir hata daha yaparlar. bir çocukları olunca tüm eksik parçaların tamamlanacağını sanırlar.

genellikle tamamlanmaz.

üç kişilik bir mutsuzluk...
'sözlük bana evlenecek kız bul lan allahsız' cümlesiyle ayyuka çıkacak bir serzenişe sebep olabilecek olumsuz durum.
- olm sen, sen ol bu işin zamanını kaçırma.
+ doğru diyosun abi, o değil de, sen niye hiç evlenmedin bu yaşa kadar abi?
- fazla eğlenmişiz yiğenim. evlenmeye de 1-2 tane bırakmak lazımmış..
+ büyüksün abi. daha içmeyelim istersen.
gülün peşinde koşcam diye uğraşırsan elinin altındaki papatyayı da yitirirsin. aslında evlenilcek çok kız var. evlenilcek kız bulunulamamasının nedeni eğlenilcek kızların peşinden koşulmasıdır.

ne evlilikmiş arkadaş
herkes evlenme derdinde
ekmek aslanın ağzında
(bkz: su gibi)
herkes hakettiği şekilde yaşadığına göre evlenilecek erkek değildir. insan bazen ben nasılım diye düşünmeli.
Amk karıları kendileri ezik olsa da piç atılgan sosyal tiplerden hoşlanıyor. Kocamla evde duralım diyen güzel bir kız bulamadım 5 senedir.
niyetten dolayı oluşan mevzudur. eğer sizin niyetiniz allah katında düzgün olsa sağlam karılardan bitane bulurdunuz ama önden vazgeçtik arkadan bari sağlam olsa ona da eyvallah diyecek hale geldi vatandaş. gidin köye sağlam karı kız orada şehir hayatını sizin yanınızda yaşayarak öğrensin önceden öğrenmiş karılara evlilik koca ve müstemleke ağır geliyor. umarım anladınız. gerçekten çok yazık..
Lafı çok dolandırmayacağım gerçekten çok yazık.