1. 1.
  Önemli bir konudur. Bencillik olarak görülse de genetik miras çok önemlidir. Şizofreni, şeker hastalığı, tansiyon, kanser, uzun-kısa boylu olmak gibi genetik mirasla alakalı şeyler hayati önem taşır. Çocuğunuzun sağlıklı olma ihtimalini arttırırsınız demişti üniversitedeki hocamız. Ne kadar severseniz sevin bunları göz önünde bulundurunuz. Bence haklı.
  15 -4 ... contramalretard
 2. 2.
  Kızların cılız erkek yerine kaslı erkek tercihinin temel nedeni bu durumdur.
  3 -5 ... kafam duman
 3. 3.
  ne yapak genetik tahlil mi yaptiralım?
  2 ... iyyneci
 4. 4.
  Aile sadakati ve en önemlisi ailesine karşı dürüst olma kuralını taşıyor olmak.
  2 -1 ... ne kadar iyisin
 5. 5.
  Üstün bir soya, sarı saçlara, aktene, geniş omuzlara, kemikli bir yüze Egemen (sahip) olmalı.
  1 -1 ... alpertunna
 6. 6.
  Böyle hesap kitap yaparsanız bekar kalırsınız. Ayrıca pasif hastalık riski de var, o ne olacak? Kimse yarın hangi hastalığa yakalanmayacağını garanti edemez.
  6 ... gazeloglu
 7. 7.
  işin magazinine girmeden belirtmek isterim ki çok önemli dostlar.

  özellikle çiftler genetik danışmanlık almalıdır.

  en basit görülen aksaklık, rh kan uyuşmazlığı, hadi bu aşısı ile tedavi ediliyor. ama bunun haricinde talasemi, ailevi akdeniz ateşi, orak hücre anemisi ve daha bir çok hastalık. genetik danışmanlık alın, gerekiyorsa partner değişikliğine gidin.

  akraba evliliklerine de fazla bulaşmamakta fayda var. genetik havuz ne kadar çeşitlenir, melezleşirse görülebilecek hasalık ve sendromlar o oranda azalır.

  ayrıca görsel olarak evlatlarınız güzel/yakuşuklu olur(bu benim teori) örnek isterseniz doğu ve güneydoğuya bakabilirsiniz. önemli oranda akraba evliliği var zira. (bkz: zira nedir) (bkz: ersin korkut) *

  pozitif örnek isterseniz de melez güzellere bakın.
  edit: entryi okuyan bir moronun anladığı şu; yakışıklılarda şeker, tansiyon olmazmış. bu entryden anladığı bu. benim anlattığımı bu sanıyor ve aklınca dalga geçiyor. aklına sıçayım senin aklına.
  4 -2 ... melikbaybars
 8. 8.
  sadece risk azalıyor. Ama risk her zaman var. Ne çıkacağı belli olmuyor.
  2 ... abuabi
 9. 9.
  Sağlık olarak düşününce önemli aslında. Şeker hastalığı, tansiyon, erken yaşta kalp krizi riski olan bir aileden falan geliyorsa düşünmek lazım. Çocuğa da geçebilir bu hastalıklar.
  3 -1 ... entry de mi girmiyagh
 10. 10.
  Önemli bir husustur. O sebeple iyice soyunu, sopunu, kafa yapısını ve geçmişini iyice Araştırmak gerekir. En çok da dişlere bakın. Dişler önemlidir.
  ... fahri pasa kemal