bugün

Evi dağıtan kocasını sürekli azarlayan bi eş olurdum sanırım.
eşimle annem arasında kalıp annemi seçebilicek bir potansiyelim olurdu.Bu sebepten dolayı evlenmezdim sanırım.
Bu ne salak bir baslik. Okumadim entryleri ama bir tane kotu es olurum diyen cikmaz saniyorum.
Bahsedilen bütün iyi özellikler ilk 3 ay geçerli ergen hezeyanları. Kötü özellikler daha gerçekçi, yani kötü özelliklerini burada sergileyenler ideal eş konumunda. 13 yıllık tecrübemle bu işin kesinlikle Rio karnavalı olmadığına bahse girerim.
Sorumluluk sahibi aynı zamanda eşine bağlı ve huzurlu bir yuvanın direği olurdum.
Eşime göre değişir. Ya çılgınlar gibi eğleniriz ya da sakin mutlu bir eş olurum. E maddi olanaklarda önemli. Zaman gösterir bunu.
oldum ya işte, tekrar mı evleneyim? mütevazi olamayacağım, süper baba, hiper kocayım...
ilk ve en çok dikkat edeceğim şey toplumsal normların, cinsiyetçi görev paylaşımlarının üstesinden gelecek olmak. bunu önce kendime sonra eşime olan saygımdan dolayı yapacağım. evet yemek yapabilirim, evet bulaşık yıkayabilirim, evet çamaşır yıkayabilirim çünkü şu an hepsini yapıyorum zaten, yeni bir şey olmayacak benim için. neden yapmayayım? televizyonlarda daha küçüklükten beri bize öğretilen sözüm ona 'türk aile yapısı' gereği eve gelip ayakları salondaki sehpaya uzatıp çorapları çıkartıp bir kenara fırlatınca mı normal olan oluyor? çocuğumu da şu televizyon denen illetten uzak tutarım, onu da şimdi yeniden fark ettim bak, güzel oldu.
sokakta beyefendi mutfakta hem yapan hem yiyen içen şeklindedir. diğerini söylemiyorum ayıp lan sabah sabah *
Yaşamadan bilemesiniz. Tahminde bulunmak elbette güzel ancak çoğu tutmayacak bilesiniz. Kötü zannettiğiniz yönleriniz evlilik içinde iyiye dönüşebilir. Tam tersi de geçerli tabi.
Eşimi çok severdim sabah onu uyandırana kadar sevimli sevimli uğraşırdım. Kahvaltıyı ya ben hazırlardım ya da birlikte yine gülerek hazırlardık. Eve gelip çalıştığı zaman neden eve iş getirdin diye kızmaz onu izlerdim. Meyve, kahve götürür sonra da daha fazla yorulmasını istemez saçlarıyla oynayarak uyuturdum. Ev işlerinde bana yardım etmesini isterdim çünkü ortak kullanım alanında herkesin görevi var diye düşünürdüm. Ailesine saygım ve sevgim sonsuz olurdu çünkü onun değer verdiği şeylere değer verirdim.
Onu dinlendirir yormazdım. Insan birini sevince ve karşılığını alınca hep onu mutlu etmek etrafında dört dönmek istiyor.
her gece kocamla disarda olurdum sonra eve gelince de saaap suuup. napayim ben de seviyorum bu hayati
iyi anne olurdum. erkek açısından bakarsak onlara pek bir hayrım olmaz. gebersinler.
Küçük tatlı bi kız çocuğu gibi olurum minnoş bi ev kedisi.
tabi böyle konuşup ahkam kesmek kolay ama işler her zaman söylendiği gibi olmuyor. yapamayacağı hiç bir şeye söz vermemek lazım.

bense sadece şuna söz verebilirim ki çocuklarım olursa iyi bir baba, her zaman, her şartta yanında olacağım bir eş olmayı taahhüt edebilirim.
Bir evleneyim önce. dereleri görmeden paçaları sıvamamak gerek.
Ortak kararlar alan.
Laf söz dinleyen.
inat olmayan.
Bencil olmayan.
Evine bağlı.
Kendi başına buyruk olmayan.
Sadık.
Mal gibi televizyon izlemeyen.

Karşı taraftan da aynısını beklerdim.
Eşim nasılsa bende öyle olurdum daha eşim belli olmadığı için nasıl biri olacağımı da kestiremiyorum.
Ben her turlu anlasirim gecinirimde olurken onunla olsam cok iyi olur.
Terbiye edici olurdum. Babasının şımarık prensesine tahammül etmem.
Altan alan,her şeyi büyütmeyen,fazla ilgi göstermeyip fazla ilgi beklemeyen çok iyi bir dost olurdum.
Çekilmez, nalet, gıcık.

Taliplerim DM'den yazabilir.