bugün

ben küçükken sarışınmışım hedesiyle ölümüne kapışacak yalan.
her annenin mutlaka söylediği gerçek mi değil mi anlaşılmayan beyanat.
klasik anne laflarindan biridir.
2 çocuktan sonra 98 kilo olan teyze sözü.
bir mağazada çalışıyorum ve oraya gelen kilolu bayanlar bana sürekli bu cümleyi kuruyor. hayır evlenince hepsine birden ne oluyor onu anlamadım? kilo almazsan seni boşarım diye tehdit mi alıyorlar acaba?
Annelerimizin genel olarak söylediği laf. Gel gör ki şimdi bildiğimiz göbekli,popolu insanlardır.
Evlilik yaramamıştır. Demek eniştenin sorunları var.
bunun askerden geldiğimde 55 kiloydum, versiyonu da mevcuttur.
Pembiş bir anne yalanıdır.

Bu vesileyle, Anneler günün kutlu olsun anneciğim.
Teyzelerrr.
ahanda bizim sülalenin tamamı.
gençlik fotoğraflarına bakınca doğrulayabileceğimiz beyandır. benim annem 158 minnoş birisi mesela. 50 kiloymuş gençken. ayaklar 35-36 falan... ben doğduktan sonra şu sıralar 65 civarında. çok ameliyat vs oldu 70 i görmüştü. şimdi 36-37 giyiyo. hayır gerçekten bakıyorum da doğru. gelinlik ayakkabısına benim sadece baş parmağım sığıyor nerdeyse. *

edit: sizin annelerinizin mütemadiyen duba idiyse benim anamın ne suçu var? kıskanmayın canım haydeeee naş...
Normal. 1.50-1.62 boylarinda 19-22 yas araliginda her genc kiz 48 kilo oldugu icindir. Ben mesela 1.80 boyunda biri olarak en son 12 yasimda 48 kiloydum.
En son ilkokula 48 kilo olduğum için inansam da gerçek olduğuna anlam veremediğim durumdur.
48 kiloyum. Evlilik zamanım gelmiş öyle ise.
Bu cumleye ek olarak bana gelinlik bulunmuyordu cumlesi de var.
anne bireyin "bak belim na bu kadardı." diyerek elleriyle otuz santimlik bir yuvarlak oluşturmasıyla devam eden yalan beyan.

edittobello: şimdi bu cümleyi ögelerine ayırıyoruz çocuklar. başarılar.
Kendi annemden de duyduğum dikkat çekici ifade.

Sonra ilk çocuk olarak ben 5 kg 200 gram doğunca işler biraz değişmiş. Ben benim gibi bir çocuk doğurmak istemezdim açıkçası. 7 yaşıma kadar sadece 20 kg alabilmek de benim doğduktan sonraki başarım. evet.
Önemli olan sonrasında da 48 kilo olmasa dahi 55 kiloyu geçmemekti.
o zamanlar nikah memuru ekstradan yaninda baskul de tasiyordu.evet demedem once gelin noter huzurunda tartilirdi.
kadınların erkeği suçlamak için kullandıkları argümanlardan bir tanesidir. evlenene kadar iyiydim evlendikten sonra bu herif yüzünden bu hale geldim söylemleri.

görsel

geçen bir arkadaş paylaşmıştı bunu aklıma geldi.
Annemde öyleymiş. Şuan 100 kiloya yakın. *
evlendiğinde 48 kiloydu ama boyu 1.50 idi. onu da düşün.