Eşini kıskanmayan tek canlı türü olan domuzla aynı kategoriye girmek istemeyen adamdır. Sevdiği kadını sahiplenir, korur kollar, bulutlarin üstünde hem kendi gezer hem eşini gezdirir. Elitliğin gavatlık sanılmaması veya sahipleniciliğin, sevginin ve aşkın andavallık sanılmaması taraftarıyım sadece.
Cahil değil, aşıktır, kıskançtır. Sevdiğim, aşık olduğum, evlendiğim kadın benim tapulu malımdır. O da bana aşık olduğu için ben de onun tapulu malıyım.
istediğini yapamaz. bu sözüm kadın erkeğin malı veya kölesi olarak algılanmasın. evlilik bir kurumdur. bu yüzden aldatamaz çünkü yasalara aykırıdır ve cezası vardır. dinen erkeğin kadının üstünde kadınında erkeğin üstünde hakkı vardır. bu yüzden ikiside birbirlerine yaşantıları hakkında karışabilir ,eleştirebilir. evcilik oynamıyoruz. evlilik ciddi bir olaydır. ay bu benim hayatım be sanane diyip geçemezsin. hayat arkadaşını,eşini dikkate almazsan o evlilik uzun sürmez zaten. bırakın şu çocuksu inatçılığınızı.
istediğiyle istediğini yapamayacak kadar tapuludur. Boşansın gitsin sonra ne istiyosa onu yapsın. Herkesin midesi bir değil sonuçta dedirten hakaret.
Hahahaha denilesi. Adamın sik kadar maaşı ile aldığı tek taşı parmağına takarken de kadın ile erkek eşit, benim senin aldığın tek taşa ihtiyacım yok gerekirse kendim alırım diyon mu la? Ya nafaka alırken? Eşitlik aklına geliyor mu? Restaurantta falan? Onca masraf edecek adam, her yükü o sırtlanacak, ondan sonra eşitlik iddia edeceksin. Yok öyle iki kuruşa beş köfte. Eşit isek sen de taşın altına elini koyacaksın. Öyle oturduğun yerden eşitlik yok. Her sorumluluğun altından ben kalkayım ondan sonra eşitlik naraları at. Kadınlarda bu hazır yiyicilik olduğu sürece erkek egemen düzen asla bitmeyecek ki doğrusu da bu.
herkes istediği boku yiyebilecekse ne için evleniliyor o zaman? evlenme kardeşim. kendine pezevenk arıyorsan bunun için imza atmana gerek yok.
Cahil bir çomardır.
Kendi subjektifimden; insan bir kere evlenir, onun da ömürlük olması için elinden geleni yapması icap eder.
(bkz: başlık parası)
Hayatımda hiçbir erkeğe hesap falan ödetmedim.hiçbir sevgilimden beni korusun kollasın istemedim.en ufak bir şeyime karıştığında siktir çektim.kendi mesleğim var başarılı bir akademik hayatım var.bırakın artık her kadını aynı zannetmeyi.