bugün

son pişmanlık fayda vermez şarkısını diline pelesenk edecek olan acınası zavallı, şimdi döv dizini aklını neden kullanmadın a benim duygusalım şapşalım, kelimelerine maruz kalacak kara bahtlı kişi.
artık her şey için çok geç olduğunun bilincine vararak mutlu olma yoluna bakması gereken, kendisini zor bir süreç bekleyen gelin çeşididir.
damadın enerjisini ayrıca sinerjisini yeterli bulmamış gelindir.
gelin için çok zor bir sürecin başlangıcıdır. ancak drakyalılarında bir sözü vardır.

''yapcek bişe yok''
önceden bir kalite kontrol yapsa pişman olmayacak olandır. ayrıca çokta büyütülecek bir olay değildir.
istediğini yada istediği kadarını alamamış/bulamamış olan gelindir.
erkeğin gerdek gecesinde bu pişmanlığa yol açması büyük bi ihtmaldir.
kuvvetle muhtemel evlendiği ilk geceden sonra pişman olan damat'ın eşidir.
yol yakınken dönsün.
zenciyle evlenen gelindir.
muhtemelen daha önce cinsel münasebet yaşamamıştır.
e zenci ve daha önce cinsel ilişki yaşamamış gelin biraraya gelince pişmanlık kaçınılmaz tabi.
bamya sevmeyen gelindir.
büyüklük korkusu olan gelindir.
(bkz: erken boşanma)
(bkz: bamya)
önümüzdeki cumartesi günü * ayşe özyılmazeli anlatacak olan öbek.
hırrığı yemiştir.

(bkz: göze giren şemsiye açılmaz)
eğer çalışıyorsa 3 gün içinde boşanma davası açacak kadındır. çünkü kadın çalışırsa bir erkeğe ihtiyaç duymaz.

(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
davası olmaz.
çok uzun zaman önce görmüş olmama rağmen, hala hatırlayınca ürperdiğim bir rüyadır kendisi.

evlenmeye karar veriyorum, her şey güzel gidiyor derken düğün günü tam nikah masasından kalkınca pişman oluyorum. ama nasıl pişmanlık. annemi arıyor gözlerim, vazgeçtiğimi söylemek için falan, bulamıyorum.

vel hasıl kelam lanet bir duyguymuş efendim, aman diyeyim pişman olabiliteniz olan bir adamla evlenmeyin.
şimdiye kadar nerdeydin diye sormazlar mı? fikrini değiştiren şey sonradan gördüğü birşey ise o zaman hap gibi takviyelerle emek verecek.
(bkz: ne kadar ekmek o kadar direk)
o kadar bekledim, mükafatı bu muydu diye hayıflanan gelin olabilir.
yarrağı yedikten sonra aklı başına gelen gelindir.
demek ki bu durum da ilk geceden önce ki flört döneminin önemi ortaya çıkıyor, bu dönem de eşler birbirlerini çok iyi tanımaya çalışmalıdırlar, sonradan pişman olmasınlar diye.
(bkz: bize de gelin).