bugün

genelde akpli tayfanın twitter hesaplarında kendilerini tanımlamak için kullandıkları öbek.

osmanlı'da herşey güllük gülistanlık idi yalanlarını hala kafalarında yaşayan tipler bunlar...
Osmanlının ahlakını adaletını temızlıgını gerı ısteyen cocuklara denır.
osmanlı evlatlarıdır.
elhamdülillah.
cumhuriyetten önce biz neydik demişler bu veledler. osmanlı'dan önce de selçuklu ondan önce gazneli ondan önce karahanlı ondan önce göktürk ondan önce de hundunuz. evlad-ı etrak olmak bu kadar kolayken biz atalarımızı biliyoruz deyip geçmişini 600 yıla indirgeyen veledleri ciddiye almak oldukça zor. vesselam.
evladı Osmanlı şuanda fransada, isviçrede en şık partilerde davetlerde geziyor, Osmanlı evladı olduğunu iddaa eden ey sarıklı cübbeli müşrikler. http://galeri.uludagsozlu.../r/evladı-osmanlı-632625/
osmanlının son 200 yılında anadolu insanının neler çektiğini bilmeyenlerin kendini tanımladıkları durum. istanbul dışında yaşıyorsan işin işti. osmanlı işi bir yere kadar iyi götürdü ancak sonra kendi halkına eziyet etmeye başladı.
padişahların sırasını bile bilmeyenlerin sırf atatürkçülere karşıt olarak kendilerine buldukları tanımlama. komiksiniz.
GÜCÜ DiBiNDE iŞiDiN TÜRKMEN KATLiAMINA YETMEYEN iSMi OLAN AMA CiSMi OLMAYAN GÜRUH.
son dönemde türeyen bizim akp'lilerin kendileri için kullandıkları isim.

gören de hepsini paşa torunu zanneder amk, hepsi sanki bir saraylı!

%99'umuzda olduğu gibi muhtelemen atalarımız garip, fakir birer köylüydü lan ne bu havalar kafayı mı yediniz siz?
Arap tapıcısıdırlar. Çelişkiye gel ki araplar osmanlı askerinin karnını yararak canlı canlı altın ararlardı. Bulgaristan göçmeni osmanlıyım; dedelerim osmanlı-rus harbinde yemen'de esir düştüğünde kurtulanlar olmuş. sikik, cahil, arap taşağı emenlere gelsin. Ay yanlış anlatılan tarih, müslüman kardeşim bik bik bik.
gelenekçi (muhafazakar) islamcıların postmodern sosyal medya bioları.

halbuki bilseler kendilerinin evladı reaya olduklarını. Osmanlıda yaşasaydılar padişahın atının bokundan daha değersiz olacaklarını bir bilseler.
gerçek eveladı Osmanlının Avrupa da ataları gibi zevk ve sefa sürdüğünü bilseler.

o zaman ne diyoruz, her biji cumhuriyet, her biji laiklik, her biji Atatürk.
ulan bunların bir profil yapısı var ki.
kapkara bir kafa, elde nargile, akp gençlik kolları üye kartı hahahaha.
tüh sizin.
Evlad-ı osmanlı denilen şey bizim bildiğimiz halk kitlesi değildir.

Osmanoğulları hanedanına mensup kişiler için ancak kullanılacak sıfattir.
Tamam ben de ecdadımızla gurur duyuyorum, şanlı osmanlı imparatorluğu kurucularının ve gelmiş geçmiş tüm muhterem padişahların atamız olmasından dolayı son derece bahtiyarım lakin bu bana da garip geliyor. Sanki biz evlad ı Bizans mıyız? tövbe tövbe.
Akp'lilerin kendini tanımlama biçimi. Gerçektende doğru hatta daha da fazlası Osmanlı'nın 130 yıldaki dağılma sürecini hızlı bir şekilde özet geçerek 15 yılda tamamladılar.
timurun askerleri ile bi vs atsalar da izlesek.
sosyal medyada kendini evladı osmanlı olarak niteleyen tüm politize tiplerden nefret ediyorum.

tarihsel merak, fabrika gibi sistemli işleyen bir devlet ve milli hisler nedeniyle saygı duyduğum, şapka çıkarttığım, araştırdığım bu büyük orta-yeni-yakın çağ devletinden beni soğuttunuz lan. alacağınız olsun ak gezenler. sizin içinizde tarih biliminde nesnellik denen şeyden zerre miskal bulunduğunu da sanmıyorum zaten.
osmanlı imparatorluğu gibi üst aklın çark gibi işlediği bir devletin devlet adamları bu kıtipiyozları görseler, siz desteklemeyin bizi lan derlerdi buna eminim.

edit: lan ben bu başlığı furkan gök geyiği yapasınız diye mi hortlattım sığ herfiler. goygoya çektiniz gene olayı. makulce eleştiremezsiniz zaten hııamına.
evlad-ı osmanlı diye bir tamlama olmaz. farça tamlama li-lı türkçe ekiyle kurulur mu amk!

evlad-ı osmanî olur olsa olsa.

bir alay cahil osmanlı pazarlamacısının nema kapısı.
O.çocuğudur. (osmanlı çocuğu) ya da o.evladı (osmanlı evladı) olarak bahsedilebilir. Ben değilim ama onlar o.çocuğu ya da o.evladıdır. Ve bundan gurur duyarlar.
kullananların dahi ne maksatla kullandığını bilmediği popülist bir tanımdır.
evlad-ı osmanlı sözlük manası olarak osmanlı evladı anlamı taşır lakin osmanlı evladı demek osmanlı'dan önceki boy/beylik/Devletleri yok saymaktır. bunun yerine mensup olduğu ırkı söylemek doğru olandır.
kavram karmaşasına bulaşmadan tanımlanması gereken sığırlar kendileri yeniden kul olmak ve ailenin o dönem başa geçen ferdi nasıl istediyse öyle yaşamak için can atan çoğunluğunu ayak takımının oluşturduğu boş beleş oksijen israfı tiplerin tamamı.