bugün

Gerçekten çok var böyle.

Hayatımızı zehir, zindan ettiler!

ikra: seni yaradan rabbin'in adı ile oku!

Söze gelince matbaa osmanlı'ya niçin geç geldi?
Benim gibi eve gelen bütün arkadaş ve dostları kitap istediğinde geri istemeksizin istediği kitapları hediye ediyordur. Hatta bu durumu bazen o kadar çok abartıyorum ki kitap tavsiyesi isteyen arkadaşlarıma direk kendi kitaplığımda olan kitaplardan veriyor veya gidip alıp hediye ediyorum.

Okuduğum kitapların haddi hesabı yok ama kitaplığıma bakacak olursak en fazla 20-30 tane kitap kalmıştır.
her şeyi bilen bir bilgeyse herkes bir şeyler ögrensin diye kitaplarını etrafındakilere dağıtmış olması kuvvetle muhtemeldir. bilgeymiş gerçekten dedirtir.
kitap devri mi kaldı aq dedirten olaydır.
Hala para verilince zekileştiğini zanneden tiplerin bitmediğinin de göstergesidir.
Dün mail adresime bir baktım yüzlerce ebu uzantılı kitap var. O kitapları saman kağıdına basılı olarak alsam kocaman odanın birisi sadece kitaplara gidecek. Hem bir çok kitap beleş.

Aklınızı kullanın biraz da elinizi değil.
binlerce kitabı olupta böyle laflar eden yazardan iyidir. her şey okumak değildir. öyle bile olsa bilgisayardan ulaşamayacağın bilgi yok neden artık kimse ansiklopedi okumuyor düşünmedin mi ?
Ansiklopedi okunmaz araştırılır!
O internet bilgilerinin kaynağı neresi oluyordu pardon!
Bilgisayarı, interneti bulan, geliştiren Japonya gibi ülkelerde daha fazla kitap okunmuyormu?
Yolda, sokakta, tatilde.
Ansiklopedi nasıl araştırılır. Okumadan nesini araştıracaksın.

Yazılı her şey okunur. Araştırılmaz.
Ahu Tuğba'ya kitap okuyor musunuz? Diye soran gazetecilere Ahu Tuğba meydan loruesse okuyorum! Diye cevap vermiştir.
1980'li yıllarda kitap okumayanlara atfedilen bir durumdu.
Birde metreyle kitap satınalanlar vardı. Kültürlü görünme merakı, zenginlik ve dekor aynı anda.