bugün

evlerine melaikelerin girmemesini göze almış garip tiplerdir. mundar hayvana sevgi ve saygı gösterirler. sonra da müslümanım diye geçinirler. ancak islamiyette kedi hayvanının mundar olduğu belirtilmiştir. atalarımız bunları bizlere yüzyıllardır anlatırlar. dedem mesela beni her gece dizine alır "oğlum sen sen ol ileride sakın evinde kedi besleme mundar gidersin ahrete mazallah" diye öğütler verirdi. çok da haklıydı...
evinde iki ayaklı öküz besleyen insana göre daha müslümandır.
peygamberimizin evinde kedi beslediğini ve kedileri ne kadar sevdiğini bilmeyenlerin düşüncesidir.
insanların, insanlıklarından yüzde yüz memnun olup, kendilerinden başka nefes alan hiç bir canlıya tahammülü olmadıklarının göstergesidir. meleklerin işi yok, hangi evde kedi var hangi evde kedi yok onu araştıracak.
bir kediyi hastayken evine almanın, onu hayata bağlamanın, ilaçlarla tedavi etmenin, soğuklardan kazalardan koruyarak evinde bakmanın verdiği sevap ve huzur hiç bir şeyle kıyaslanamaz.
varsın melek girmesin evime. zaten var bir tane. boynundaki kolyeyle şıngır şıngır sesler çıkartarak yürüyor. yeterince mutluluk veriyor.
hz. muhammed s.a.v'de kedileri severdi. beslerdi. kedi mundar değil mübarek hayvandır. kedinin nankörlüğü, insana karşıdır. aslında insanın köpekten gördüğü yalakalığı kedinin yapmamasındandır. bir parça kemiğe kendini satmamasındandır. köpek gibi insanlara karşı yalaka değildir. zira birine köpeksin sen dediğiniz zamanki durumla kedisin sen dediğinizdeki durumu tahmin edebilirsiniz.

ancak evde kedi beslenmesi elbette ki sağlık açısından; özellikle de evde küçük çocuk varsa; çok zararlıdır. sadece kedi değil her hayvanın evde beslenmesi sağlık açısından zararlı olabilir.

(bkz: sıçıyor efendim durduramıyoruz)
(bkz: kedi canını senin)
edit: edit
din adına yazıp milleti kandırmaya çalışan bir trollun tespiti. kedi islam dininde necis değildir. hatalı başlık.
kendisinin mart ayında kediler tarafından sevgi gösterisine maruz kalmasını dilediğim yazar düşüncesidir.
normaldir çünkü evde kedi besliyor olması müslümanlığına şüphe düşürmez. islam dininde kesin hüküm, evcil hayvan konusunda, yalnızca köpek için verilmiştir. köpeğin bulunduğu yere melek girmez diye..

kedi beslemede sakınca yoktur yalnızca temizliğine dikkat etmek gerekir. temizliği dikkat etmek için müslüman olmaya gerek yok, bu insan olmakla ilgili. kedinin işediği yerde namaz kılınmaz mesela ama bunun da kediyle ilgisi yok. halıya çocuğunuz da işese orayı temizlemeden namaz kılamazsınız..

bilmeden konuşmayın, sonra ateistlere cahil diyorlar..
kedi mundar değildir kedinin gezdiği yerde namaz kılınabilir, hayvanın ihtiyaçlarını giderebileceği kumu veya açık kapı bulun dışarı çıkarsa hiçbir sorun kalmaz.
Yaratılmış bütün canlıların kutsaliyetinin bilincinde olmayan öküzlerden çok daha güçlü bir tanrı inancına ve merhamete sahip insandır. iki ayaklı beyinsizlerden bunu kavramaları beklenemez tabi.
(bkz: cehalet)
aynı mantıkla eve doldurulan kedi/köpeklerden mütevellit melaikelerin girmeyeceğinden ve buna binaen azrail'in de bu şahsın canını almayacağından, şahıs ölümsüzlüğünü ilan edebilir. *
evet kedi olan eve melek girmez(miş) efendim. çok sevgili zekeriya beyaz beyefendinin
beyaz show'da yaptığı bir açıklama geldi aklıma. hatırlamayanlar için bir kez daha terkrarlamak
caizdir(!) efendim. hesap çok basit. ilk önce verilenlere bir bakalım.

Bir adet kedi var ve rivayete göre bunun olduğu mekana melek falan gelmiyor.
yazık kediciğe,halbu ki ne tatlı şeyler onlar değil mi? eğer bu doğruysa(!) kendini
çok yalnız hissediyordur eminim, kıyamam. sonra elimizde bir de azrail var ki kendisi
melektir hatta arkası sağlam meleklerdendir. yönetime yakın yani,neyse.
sayın yetkili (bkz: zekeriya beyaz) der ki;

madem kedi,köpek falan olan eve melek girmez, alırız evimize kediyi köpeği
ne melek girer ne de azrail, oh 250 sene yaşarız ondan sonra.*
hatırlamak ve yeniden izlemek isteyenler için buyrun youtube link verelim hemen.

http://www.youtube.com/watch?v=q3d7280YNKY

yapacak bişey yok efendim,düz mantığın bu kadarı diyebileceğimiz bir hadise
fakat adam haklı. şimdi sen kedinin olduğu eve melek girmez dersen alacağın
cevap da bu olur ancak. bunu da zekeriya beyaz beyefendiden başkasından
duyamazsın.
cehaletin daniskasıdır kısa ve net.
edit: yani kedi besleyenin müslümanlığının tartışılması cehalettir, yaratılanı yaratandan ötürü sevmektir bu.
tabi ki hiç bir müslümanın böyle düşünmediğini herkes bilir.
adamın biri "evde kedi besleyen müslüman değildir" diyorsa bu islamiyeti bilmemekten daha çok "nasıl yapayım da dikkat çekeyim" , acaba kıçıma buzlu badem sokmaktan hoşlanıyorum mu desem ya da dur la ben kediler mundardır diyeyim daha eyi eki ekiekiekieke şeklindeki düşüncesindendir.
bir hadise dayanır, yalnız hadiste geçen köpektir. imanla ilgisi yoktur. ameli bir husustur.
gazali olaya tamamen sembolik yaklaşmıştır, farklı bir görüş melek girmez kısmını sembolik görmüştür.
köpek dışarı hayvanıdır ve evde özellikle şimdiki gibi hijyeni sağlayacak kapitalist bir sürü ürün olmadığı için hastalıklardan korumak için insanlar men edilmeye çalışılmış olabilir. köpek kedi mamasına akıtılan paradan söz etmiyeyim, sosyalist kardeşlerim alınabilirler.
geşmiş zaman olur ki gibi kardeşlerimiz sayesinde insanlar dinlerinde bilinçleniyor ve dini konulara ilgi duyuyorlar.
güzel bir hadisi de araya sıkıştırayım.

hz. muhammed (s.a.v.) şöyle buyurdu: "bir gün bir adam yolda yürürken şiddetle susamıştı, nihayet bir kuyu buldu oraya indi, su içip çıktı. o sırada bir köpek dilini çıkarıp soluyor ve susuzluktan nemli toprağı yalıyordu. bunun üzerine o adam; "bu köpek tıpkı benim gibi susamış" dedi ve hemen kuyuya indi. (su kabı olmadığından) ayakkabısına su doldurdu ve onu ağzı ile tutarak kuyudan çıktı. köpeğe su içirdi. bundan dolayı allah ondan razı oldu ve onun günahlarını bağışladı.

sonuç: kedi ev hayvanıdır ve islamda yasaklanmaz. köpek ev hayvanı değil daha çok dışarı hayvandır. yalnız bu da imani bir mesele değildir. köpekle ilgili melek girmez ifadesi ise sembolik olabilir.
bütün satanistlerin müslüman olma ihtimalini kuvvetlendiren önermedir.
kedi beslemenin ayrı, müslüman olmanın ayrı incelenmesi gereken konudur.
(bkz: ne alaka)
dinimiz zaten kulaktan dolma, götten şişirme şeyler yüzünden dünyada korkulması gerekilen ve tü kaka gözüyle bakılan bir hale geldi. ha bide hz muhammed'in hayvan sevgisini ve hayvanlara karşı olan merhametini bir şakirt olarak bilmemen de enteresan la.*
(bkz: kedi canını senin)
çok ayıptır.
ayrı ev tutması lazım kediye.

gizli not: amk böyle bir şeye yazmam bile lan ben.
normal olandır.
oyunu 1 kg bulgura satanlardan kat be kat daha fazla müslümandır.
kendi çıkarı için dini alet edenlerden daha fazla müslümandır.
sırf gösteriş olsun diye ibadet edenlerden daha müslümandır.
islam'da pis hayvanların beslenmesinin günah olduğunu bir yerlerden duyup da, hiç araştırmadan bu hayvanın köpek değil de kedi olduğunu yanlış ezberlediği bilgiye dayanarak iddia eden ergen tespitidir. muhtemelen bu ergen vatandaş, lisesinde cool görünmek adına "ben tanrıya inanmıyorum yeaaa" diyerek kız tavlayacağını düşünmektedir.

bu tür durumlarda kullanılabilecek nadide bir deyimimiz için;

(bkz: öğren de gel)
ne o insanların inançlarını sen mi belirliyorsun yarram? Evimde panda besliyorum ne olacak o zaman ? agresif şekilde sorularla manyak yapılacak salak önerme!
MÜSLÜMAN OLAN iNSANIN SIÇMASIYLA AYNI ŞEYDiR.
''allah diye bağıran aslan'' beslerseniz sorun ortadan kalkar. biraz büyük kedi ama idare edin artık. sonuçta müslüman aslan.
güncel Önemli Başlıklar