bugün

hayvanlarla iç içe yaşamaktan beyin kıvrımları zarar görmüş, mantığını ve aklını kullanmaktan çok iç güdüleriyle hareket eden hayvan oğlu hayvandır. insan denilen varlık hiçbir şekilde hayvanlarla iç içe yaşayamaz. yaşarsa artık o insan değil, bir hayvandır.

it oğlu it.
medeniyet üçe ayrılıyor:

ilkel insan, gelişmiş insan ve bu ikisi arasındaki ara "varlık".

bizim medeniyetimiz, işte aradadır, tam evrimleşmemiştir. doğadan korkar. halbuki ilkel ve gelişmiş medeniyetler, doğayla barışıktır.

tez zamanda evrilesüz..
dikkat çekme çabasındaki yazarın düşünceleri.
(bkz: yav he he)
hayvanlar için yaşam alanı bırakmayacak kadar hayvanlaşamayacağı sürece "ı ıh olmamış" diyerek kendisini eleştireceğimiz insandır.

köpeğimin sesi, gürültüsü komşunun piçleri kadar çıkmışsa tek bir gün ben de neyim. he apartmana sakız kağıdı da atmaz bizimki. olur da "tutamadım kaçırdım" durumu olursa da ona göre ekipman mevcuttu.

komşunun piçleri öyle mi hiç?
"hayvanları sevmeyen insanları da sevmez" gibi klişe bir sözü bizlere anımsatan bir düşüncedir.
Hayvan eşittir doğadır. Herkes hayvanları ve doğayı sevip sevmeme konusunda özgürdür, fakat hayvanları seven ve evinde bir hayvanla yaşayan insanlara bu denli sinirli ve nefret dolu bir dil kullanmak çok yanlıştır.
yine gördük ki hayvanları sevmeyenler, insanları da sevemiyor.
syg.
güncel Önemli Başlıklar