bugün

eğer gerçekleşirse devlete evimizin önüne park ettiğimiz aracın park ücretini ödeme durumudur.

-merhaba abi 5 ytl alayım park ücreti
+burası benim evimin önü
-evlerinin önü yoldur yokuştur
+ne diyorsunuz beyefendi siz arabamı park edemicem mi
-onun arabası var güzel mi güzel
+size ne güzelse güzel allah allah
-allah allah allah bu nasıl sevmek allah allah allah bu nasıl gülmek
+çattık bir deliye ya
-deliyim gözü kara deliyim yakarım roma'yı da yakarım
+nereyi yakarsan yak kardeşim banane
-hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye
+ya al şu 5 ytl'yi ben gidiyorum sinir ettin adamı
-gitme desem canım, kalır mısın benimle, gitme desem canım, sever misin beni yine?
orhan veliyi hatırlatan durum..

bedava yaşıyoruz, bedava ;
hava bedava, bulut bedava ;
dere tepe bedava ;
yağmur çamur bedava ;
otomobillerin dışı ,
sinemaların kapısı,
camekanlar bedava ;
peynir ekmek değil ama
acı su bedava ;
kelle fiyatına hürriyet ,
esirlik bedava ;
bedava yaşıyoruz, bedava
manhattan'da yaşayanlar için normal bir durumdur.
akp nin hayatimiza katiklari
maalesef boston icin de gecerli olan durum. yerinize gore ayda 150/400 dolar arasinda degisir odeyeceginiz bedel*. hm yok ben permitimi alirim, yer kovalarim derseniz bazi geceler arabada dolasarak sabahlamayi, yada aracinizi cektirip 120 dolar odemeyi goze almaniz gerekiyo. hayir bi arkadasimin basina geldi de ordan.. malum..
son yılların gelişen mesleği değnekçilik ile hayatımıza girmiş bir eylemdir...sokakta park için ücret ödemek artık merkezi her yerde insanın karşısına çıkmaktadır,nitekim daha önce de vardı.bundan 6 yıl önce babamla fener maçına gittiğimizde,arabayı dereağzına parkettik.babam inince,arabanın yanında dikilen lavuğa o zamanın parasıyla büyük bir para olan 2,5 milyon vermişti.babama niye para verdiğini sorunca, babamdan "para vermezsen arabaya zarar verirler" cevabını almıştım...türkiye'nin bu gerçeğiyle ilk kez yüzyüze gelmiştim belki de...
mafyanın evimizin önüne ve hatta içine kadar girmesi olayı. Versen kerizlik , vermesen aracın başına gelebilecek olası bir zarar sebebi , kalkıp direk kafayla dalsan al başına bela... Bütün ucu boklu değnekçiliktir bu azizim.
park ücertleri o kadar pahalı ki, arabayı kıçıma sokasım geliyo, diyenler varmış, daha ne olsun.
park ücreti değildir o, sigortadır. vermezsen hem sende hem de arabanda tedavisi mümkün olmayan hasarlar açılabilir mazallah.
son zamanlarda parkomat cihazı denilen cihazların sokakların belirli yerlerine dikilerek bir saatinin 1 YTL'den başladığı ve parkomat görevlisinin vicdan azabı gibi ensenizden düşmediği durumdur. bu uygulama şu an için aydın'da geçerli.
bu durumda sokak araları full araba doldu. sabah evinizin kapısından çıkmak için kapıyı açtığınızda bir adım ötenizde park etmiş bir araba görebiliyorsunuz.
uygulama sadece ana yollar ve caddeler üzerinde geçerli. yani trafiğin sürekli aktif olduğu yerlerde. aynı caddeler üzerinde motosikletlere park ücreti istenmiyor. sadece otomobil ve otomobil sınıfı olanlara isteniyor.
bu durumda, arabayı satıp motosiklet almakla çözümlenecek durum haline geliyor... (bu da bir öneri)
ya da bir karavan alıp yeşillik bir araziye çıkmak gerekebilir.
caanim turkiyemin kafasi bi boka basmayan, cahil kalip okumayip iki eliyle bi degnegi dogrultamayan ve bu nedenle is bulamayan; ama para kazanip bir sekilde o igrenc bunyesini hayatta birakmaya calisan o.c. lerin meslek olarak haracciligi edinmesiyle ve hedef olarak ta mazlum, arabali vatandaslari secmeleriyle vuku bulmus durumdur! *