1. 1.
  kişinin fantezilerinin kurbanı olmasının bir sonucu olan davranıştır. travmatik bir olay olarak da ele alınabilir.
  bu durum çocukluktan da başlayabilir efendim; çocukken masum bir oyun gibi görünse de ileride koca herifin evinin içinde çadır kurmasına kadar gider.
  çocukken koltuk minderlerinden, annenin emek emek yıkayıp ütülediği çarşaflardan oluşan çadırlar hoştur. içinde evcilik vb. oyunlar oynanır, ormandaymış gibi davranılır.*
  ancak büyüyünce * evde çadır kurmak nedendir? yetişkin insan olunup, para kazanılmaya başlanmıştır ki o çadıra verecek para bulunmuştur. çadırı kurana "madem çadır aldın git dağa bayıra, maceracı ruh sahibi raconu yap" denmelidir.
  bir de bu çadır kurulan ev hep ama hep güzel bir ev olur. yani "ulan evim çok boktan şu plastik ve küçük dünyada göz zevkimi bozmadan yaşayıp gideyim" gibi bir düşünce de yoktur ortada.
  hele çadır kurmakla yetinmeyip, önüne şezlong atanlara; "utanmayıp kamp ateşi yak da tutuşsun canım ev, her yer is olsun" diye ders verilmek esastır. *
  filmlerde çok kullanılır bu olgu, çocukluğu sorunlu geçmiş ya da büyük kayıplar yaşayan karakterler * çadır kurup orda yaşar. bu kararkterlerin vahşi doğadan gelip eve alışamayanları * ise en normal karşılanabilir olanlarıdır.

  ha diyeceksiniz sana ne istediğini yapar kendi evi, haklısınız derim. *
  2 ... recall
 2. 2.
  (bkz: sabah ereksiyonu)
  10 ... spec
 3. 3.
  çadırlar genelikle kapalı yerlerde kurulur.*
  ... maksat muhabbet
 4. 4.
  yeni satın alınan bir çadırı yazlık mekana gitmeden önce evde kurma merakıdır.
  salon'un ortasına kurulmak istenir genelde.
  ve teşfik edenlerde her daim çocuklar olur.
  +baba kuralım şu çadırı hadi!
  -oğlum manyak mısın? evin ortasında çadır mı olur?
  +ya baba! hadi ya.. bir bakalım nasıl olacak.
  -iyi..iyi tamam.
  -hanım al gel şu çadırı.
  ... iceri terligi
 5. 5.
  (bkz: çadır kurmak)*
  2 ... cnkt
 6. 6.
  hayatınızda ilk kez çadır alıyorsanız ve bi yere gidilecekse, ortamda rezil olmamak adına çadırın ev içinde tatbikata tabi tutulması.Ayrıca zeytinli rock fest gibi kumlu yerlerde kurulan çadırların içine dolan kumu temizlemenin yegane yoludur ;ancak obsesif insanlara (ben) mahsustur.
  ... alkinza
 7. 7.
  yorgan altında kurmaktan * daha evla olan , bir anlam ifade etmesi bakımından satın alınan malın (bkz: çadır) söküğü dikiği var mı diye kontrol etmek babında yapılan bir eylemdir.
  ... gwaihiri
 8. 8.
  (bkz: kardeş)
  1 ... hendrix
 9. 9.
  monotonlaşan hayatını heyecanlandırma çabası içine giren bünyelerin gerçekleştirebileceği aktivite. başarı oranı düşüktür ama.
  2 ... sekerpinar
 10. 10.
  benim salak karde$imin nedense yaptigi faaliyet. miss gibi yatagı varken neden girip odasinin icindeki cadirda uyur bi' anlasam.

  kıcı donunca gerisin geri donuyor nasilsa yorgancigina...
  1 -2 ... amaaslihepiyiydi