bugün

son yapılan dogalgaz zamlarından ötürü ortaya çıkan durumdur. kişi pencereyi açar ve ısınır ardından daha da ısınmak için bütün bir gününü yatakta yorgan altında geçirir.
Genellikle yazı ılıman geçen (adana gibi) illerde, "Aman güneş var evde birşey yakmaya gerek yok" denerek, kişinin kendini ve evdeki tüm aile bireylerini kandırmak suretiyle ortaya çıkardığı durum. Evin hiç ısınmamasından dolayı buz kesmesi ve dışarının daha sıcak olması durumu.
doğalgaza gelen zamlardan sonra başa gelmesi muhtemel olaydır.
Finallere dışarıda çalışma sebebi.

Doğalgaz faturası, elektrik faturası * ...

öğrenciyiz lan biz.
ısınmak için sokağa çıkma sebebidir.
bilimsel açıklama: evin cephelerinin (duvarlarının) soğuğu muhafaza etmesi ve ev içinde bir ısı kaynağı olmaması veya yeterli gelmemesi sonucu oluşan durum.

şimdi bilimsel tanım bir boku değiştirmeyeceği için, yorgana güzelce sarılıp sadece tuvalet ihtiyacı dışında çıkmamak en mantıklı çözüm gibi gözükmektedir.
pencereyi açtığınızda bu havada * bile dışarıdan sıcak bir hava gelme durumudur.

(bkz: öğrenci evi)
aylardan aralık;

-napıyorsun olum, nasıl gidiyor?
--napiim baba, ev çok soğuktu ısınmak için dışarı cıktım, öyle dolaşıyorum boş boş.
(bkz: yeni başlayanlar için kriz)
yaz aylarında dua edilecek durumdur. istanbul'da millet sıcaktan uyuyamıyorken evde üşümeniz bile mutlu eder o an.*
ısınmak için sık sık bakkala falan gitmeyi gerektiren saçmalıktır.

Dışarıda kazakla geziyorum evde üstüne birde hırka giyiyorum amk.
kalın duvarlar arasına sıkışmakla hissedilendir. kısıtlamayın kendinizi balkona çıkınız swh.
Evin bi üst katı yoksa, bi alt kati da yoksa dışarıdan iki kat soğuk oluyor, şimdiden evde kazak giymeye başladım. Neden böyle ya!

Hâli seriyoruz olmuyor soba yakıyoruz klima yakıyoruz olmuyor bir türlü.
Öğrenciyken oturduğum evler büyük binaların ara katları, sıcacikti, akşamdan akşama 1 saat klima soğuğu kırardı, aile evi hiç ısınmayan bi mağara gibi, kasap reyonu gibi.
ben de oyle bir evde oturmustum.
aksam isten geldigimde halilarin uzerine basamazdim resmen buz tutardi hali.sonra o evde cigerlerimi usutmustum.tasindim.
ev giris kat altinda bodrum bile yoktu bodrum olsa o kadar soguk olmazdi sanirim.
zeminle temasi keserdi diye dusunuyorum.
güncel Önemli Başlıklar