bugün

Sevgili Evetçiler,

Bu satırları anayasa değişikliğinin milletimizce oylandığı dakikalarda yazıyorum. Bu evet çıkacağını bilmemden dolayı değil; sadece her duruma hazırlıklı olmak için atılmış bir adımdır.

Referandumda evet oyu kullandınız. iyi halt ettiniz. Bu saatten sonra olacak olanlar sizin sorumluluğunuzdadır. Yarın bir gün bu iktidar ananızı bellese bile kimseye şikayetlenme hakkınız yok. Bunu siz istediniz.

Size durumun vahametini o kadar söylememize rağmen, kendi ağzından çıkanı bile bilmeyen bir kuklanın dediklerine inandınız. Artık bizden günah gitti. Alın tepe tepe kullanın oylarınızla harcadığınız türkiye'nin kaderini.
referandumdan evet çıkması halinde olacak değişiklikler de insan haklarını savunmanın daha kolay olacağını, her bok için ahim e gitmek gerekmeyeceğini bilmeden savuran vatandaş. evet dedik çünkü ileri de senin ananı belleyen olursa şikayet edebilesin diye. buralarda böyle ağlama diye.
(bkz: ağla açılırsın)
bir hazımsız siyasi ergen tarafından kaleme alınmış mektup. türkiye ye bir bok olmaz canım sen merak etme. facebook da fazla siyaset yapıp siyasi video izlemeyin gergin oluyosunuz sonra.
verdiğiniz oydan pişman olacağınız günler er ya da geç gelecektir.
işte o gün sizin, vah ben ne ettim, ben ne kadar aymaz bir adammışım demiyeceğinizi, yine ve her zamanki gibi başkalarını suçlayacağınızı ve yeni yeni tuzaklara kapılıp, aymazlığınıza devam edeceğinizi gayet iyi biliyoruz.
sizin aymaz cehaletiniz yüzünden daha fazla görmek, duymak, bilmek ve mücadele etmek zorunda kaldığımız için asla şikayet etmiyoruz. bizi, değerlerimizi, benliğimizi, geçmişimizi ve geleceğimizi koruma ve inşa etme yolunda, bitmek bilmez aymazlığınızla dinç ve çalışkan kıldığınız için teşekkür ederiz.
atamızın sabrı, atamızın dirayeti ve atamızın yılmak bilmez mücadelesi, siz ve sizin gibiler yanılmaya devam ettikçe bizim erdemlerimiz olarak kalplerimizde ve beyinlerimizde ışıl ışıl parlayacak.
siz görmeseniz, anlamasanız, inanmasınız da biz, türk ün vatanını ve devletini muhafaza ve mudafaa etmeye devam edeceğiz.
işte o muhafaza ettiğimiz vatan ve devlet içinde bizlerle aynı haklara sahip olarak, rahat ve huzur içinde yaşadığınızı, haketmesenizde yaşadığınızı, asla ama asla unutmayınız.
hayır çıkarsa etrafta göremeyeceğimiz yalaka beyinsiz sürülere yazılmış bir mektuptur..oyunuzuda alın gidin kelle avcısı evetciler...
o değil de... hal-i hazırdaki anayasa kimin işine yarıyordu? örneğin hsyk ve anayasa mahkemesi'nin yapısı ile ilgili maddeler kimin işine yarıyordu?

askerlerin her işledikleri suçtan ötürü askeri mahkemede yargılanması kimin işine yarıyordu?

hsyk, askeriye, anayasa mahkemesi ve daha niceleri sen-ben-bizim oğlan mantığı ile kadrolaşıyor ardından verdiği kararlar ile bu milletin belini kırmıyorlar mıydı?

"sevgili evetçiler" diyerek başlayıp ardından saplandığı despot anlayışı kelimeleri ile bile bizlere yansıtanların duygu sömürülerine bu milletin karnı tok.

"akp ülkeyi ele geçirecek" diye yaygara yapanlar kafalarına şunu soksun artık: "bu ülkede her üç kişiden ikisi akp'ye oy verdi!" bunun türkçesi şudur: "türkiye'yi bu ülkenin vatandaşları ele geçiriyor, kendilerini bu ülkenin gerçek sahibi sanan bir avuç jakoben ve onların kıç yalayıcısı fukara takımının ellerinden çatır çatır alıyor!"
tahammülsüzlükten hapse atılası muhtemelen kemalist olduğunu iddia eden "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözüne rağmen egemenlikte milletini eşşek yerine koyan demokrasiden ve insanlıktan nasibini olmamış özgürlük düşmanı yasakçı zihniyetin tayfası kimselerin yazdığı mektuptur.
bu mektubu bu kalın sözlüğün sayfaları arasına koyup yanına da bir mavi mor menekşe iliştirip üzerinden 30 sene geçtikten sonra bakmak lazım.
evet çıkarsa anlaşılacaktır ki kimsenin yaşam tarzı tehlike altında değilmiş ülke satılmıyormuş. karapropoganda yapanların hesapları sadece kendilerini iktidar yapacak her fırsatı bu ülkenin aleyhine bile olsa kullanmak istemeleriymiş.
hayır çıkarsa gelecekten örnek vermeye gerek yok. 1923 ten bu güne ne yaşandıysa onlar yaşanmaya devam edecektir. en kaliteli durum da şu an içinde bulunduğumuz durum olur. onun için bugün çilingir masalarında yapılan en kötü günümüz böyle olsun duasına peşinen amin diyorum.
amin
--spoiler--
akrep gibisin kardeşim,
korkak bir karanlık içindesin akrep gibi.
serçe gibisin kardeşim,
serçenin telaşı içindesin.
midye gibisin kardeşim,
midye gibi kapalı, rahat.
ve sönmüş bir yanardağ ağzı gibi korkunçsun, kardeşim.
bir değil,
beş değil,
yüz milyonlarlasın maalesef.
koyun gibisin kardeşim,
gocuklu celep kaldırınca sopasını
sürüye katılıverirsin hemen
ve âdeta mağrur, koşarsın salhaneye.
dünyanın en tuhaf mahlukusun yani,
hani şu derya içre olup
deryayı bilmiyen balıktan da tuhaf.
ve bu dünyada, bu zulüm
senin sayende.
ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
demeğe de dilim varmıyor ama
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

Nazım Hikmet
--spoiler--
http://www.facebook.com/v...deo.php?v=101327036551507
yeterince kısa olacak.

%55 insanın katıldığı bir seçimde belirlendi sonuçlar. doğuda %90'ın aşağısında evet çıkmamış. yani sizler pkk ile aynı saftasınız. merak etmeyin coşkunuzu yaşamanız uzun sürmez. türk halkı ne zaman boyun eğebilmiş ki şimdi eğsin. olaylar çıkar yani evetin zararları ortaya cıkar, bunlar abartı seviyesine gelirse en güzel cevabı yine türk halkı verecektir.

(bkz: sivil darbe)
Yıllar önce yazdığım mektup. Yıllar sonra okuyorum da hala içleniyorum. insanlar nasıl bu kadar duyarsız olurlar. Evet Türkiye'nin üzerinden iki 12 eylül geçti.

(#9359521)