bugün

aslında sorun insanların evet veya hayır verip vermemeleri değil, insanların bu demokratik haklarını kullanmak için katlandıkları bunca zahmet ve eziyet neden?

kesinlikle sakınılmaması gereken paradır. havaalanlarında ve gümrüklerde kullanılacak oylar ile gurbetçiler oy haklarını kullanacaklardır. kullanacaklardır da bu ne kadara mâl olur. oturdum onu düşündüm;

burada birkaç örnek vermek gerekirse;

amerika'dan gelecekler için;
Los Angeles Uçak Bileti- 670 Euro - Los Angeles Uluslararası Havaalanı.
Washington Uçak Bileti- 680 Euro - Baltimore - Washington Uluslararası Havaalanı.

ingiltere'den gelecekler için;
Londra Uçak Bileti- 194 Euro - Londra Şehir Havaalanı.

güney afrika'dan gelecekler için;
Cape Town Uçak Bileti- 520 Euro- Cape Town Havaalanı.

bu daha uzar gider.

bu üç örnek birde dikkat edersiniz ki euro olarak alınmış tl ye çevirirsen x2, yani iki katı gibi bir rakam.

sorum başta dediğimin aynısı. demokrasi uğruna bu kadar bedel az mı fazla mı bilemem ama şu anlık bir zorunluluk gibi görünüyor.

bürokrasinin canı cehenneme...
hayır vermek için ödenen para miktarıyla aynı olup, ülkeye giriş için verilen miktardır.

benim bildiğim, oy kullanmama gibi bir lüksümüz de var. türk vatandaşıysan gelip kullanacaksın. istemiyorsan da kullanmayacaksın, bu kadar basit. her şeyi geçtik, bu mu dert oldu şimdi de?
yanlış anlaşılan başlık. evet veya hayır vermek için sırf bir günlük git gel yapmanın bir anlamının olmadığını ve bunun yerine elçiliklerde oy kullanmaları gerektiğini vurgulamak isteyen yazarın çığlıkları.
(bkz: saltanat)

seçim yok. o kadar masraf yok.
Biz niye bedava kullanıyoruz nan?
(bkz: para nerde)
(bkz: araba nerde)
(bkz: müşteri nerde)
(bkz: e para nerde)
güncel Önemli Başlıklar