1. 1.
  1972 yapımı Woody Allen filmidir. Aynı adlı bir kitaptan uyarlama olan film özellikle o dönemlerde seks hakkında pek de konuşulmayan konuları, sinsi ve komik bir biçimde ele almış hatta biraz ironi de katarak daha da eğlenceli hale getirmiştir. 7 Ayrı hikayede 7 ayrı souruya cevap verilmeye çalışılmıştır.
  1 ... jacksparrow
 2. 2.
  1972 yapımı ilk dönem Woody Allen filmlerindendir. Yedi ayrı öyküde farklı yaklaşımlarla insanın cinsellik duygusu ve ortaya çıkış şekilleri sosyal yaşamdan bağımsız olmadığı vurgulanarak verilir. Son derece başarılı bir filmdir.

  --spoiler--
  Özellikle ikinci öyküdeki doktorun koyuna aşık olup kendini kaybetmesi şaşırtıcı bir mizah taşır. Son öyküdeki sperm Woody Allen'in karamsarlığı görülmeye değerdir.
  --spoiler--

  --spoiler--
  Evde yalnız başlarınayken cinsel ilişkiye giremeyen; ancak kalabalık yerlerde cinsel bir istek yüklenen kadınla kocasının hikayesi de dikkat çekicidir. Masanın altından çıkışları görülmeye değer.
  --spoiler--


  --spoiler--
  Öykülerden birinde de cinsellik üzerine araştırmalar yapan doktorun evinden çıkan ve insanları ezen dev kadın göğsü cinselliğin insan duygusundaki sınır tanımazlığını anlatır gibidir.
  --spoiler--
  1 ... heathcliff
 3. 3.
  tam adı "everything you wanted to know about sex but were afraid to ask" olan, cinsellikte karşılaşılan sorunların posta gazetesi tadında anlatıldığı 7 farklı öyküden oluşan filmdir. hamlet'ten uyarlama 1. bölüm, koyuna aşık olan doktorun olduğu 2. bölüm,*, transvestist amcanın bölümü, çılgın bilim adamının olduğu bölüm özellikle yarıp geçirir ve bilerek en sona konduğunu düşündüğüm boşalma bölümü ise son sözü söyler ve izleyiciyi knock out eder. 1.5 saat sonunda woody allen bize seks hakkındaki her şeyi öğretmiştir.

  edit: ayrıca filmin başında ve sonunda çalan, cole porter'a ait let's mishehave adlı eser de ayrıca güzeldir.
  1 ... eraserhead
 4. 4.
  everything you always wanted to know about sex (but were afraid to ask)
  1972 yapımı bir woody allen filmidir. hem oynamış hem yönetmiştir kendisi.
  5 adet birbirinden bağımsız kısa filmden oluşur. konuya ilişkin sorunları mizahi bir dille ele alır.woody allenın tarzını yansıtır kesinlikle çıplaklık yoktur.
  1. film: afrodizyaklar işe yarar mı?
  2. film: sodomi nedir.
  3. film: neden bazı kadınlar orgazm olmakta zorlanır*
  4. film: sapıklık aslında nedir.
  5. film: ereksiyon sırasında ne olur*
  ... kocaburun
 5. 5.
  gene wilder'in güzel bir performans sergilediği filmdir.

  yanlız küçük bir sorun vardır!

  sodomy bölümündeki ermeni adamın adı "stavros milos"

  bildiğim kadarı ile stavros milos bir yunan ismi.
  ... purp
 6. 6.
  tam adı ile "everything you always wanted to know about sex, but were afraid to ask".

  kolaj stilinde çekilmiş woody allen filmi. özellikle ilk soytarı kısımları ile koyun mevzusu (bkz: sodomi) ve son sperm kısımları eğlenceli. hoş filmidir neticede. izlenesi.
  ... bandini
 7. 7.
  Müthiş komik filmdir. Özellikle de sperm kısmı.
  ... cyranox
 8. 8.
  bir adet woody allen dahiliği içeren, 1972 yapımı woody allen filmi.

  filmin ismini öğrenince karşılaşacağınızı düşündüğünüz şeyden çok daha farklı bir şeyle karşılıyor allen filmde sizi. her bölüm başında sorulan sorular ve akabinde bu sorulara verilmeye çalışılan cevaplar.
  filmde allen'ın imparatorluk zamanlarında bir soytarıyı canlandırdığı bölümü oldukça keyif verici ve güzeldir benim nazarımda.
  diğer bölümlerde değinilmesi elzem olan toplumsal konulara da oldukça iyi bir biçimde değinir.

  filmde allen'ın müthiş bir dahi olduğunu tasdikleyen şey ise son bölümdür benim için. böyle bir şeyi akıl edebilmek, bunun nasıl gerçekleşeceğini tasarlamak allen gibi bir insanın ürünü olabilir ancak.

  everything you always wanted to know about sex
  3 ... chaosmos
 9. 9.
  7 farklı hikayenin woody allen tarafından sahnelenişi.
  Koyun hikayesinin bu şekilde ilerleyebileceğini hiç düşünmemiştim.
  Devasa göğüs, travestiler aynı zamanda homoseksüel midir gibi konuları ele alıyor. Ve son hikaye çok iyi sahneleniyor, 1972 yapımı olmasına rağmen.
  everything you always wanted to know about sex
  23 -7 ... mefkure meftun