1. 1.
    (bkz: evin kediye girmesi)
    ... system error
  2. 2.
    gece ansızın karşınıza çıkınca korkutacak olay.
    bu konuyla ilgili başımdan bir olay geçmişti . yazın hava sıcak , pencere kapı açık yatarken , birden karşıma çıkmıştı . bi refleksle , ananı sssss2kmm diye bağırmıştım .
    ... die for metal
  3. 3.
    aylardan martsa kedilerin girmesi olarak değişebilecek durum.
    ... kentuckyfriedchicken
  4. 4.
    yarasa girmesinden iyidir. kediye şükür ettirir.
    1 ... serzeniste kopil
  5. 5.
    hakikaten feci bir olaydır ve kesinlikle ve o kedi ile yakın bir ilişki kurulmamalıdır.

mutfağa içecek bişeyler almaya gittiğimde, açık olan camdan içeri girmiş olan kedi, kaçmak yerine kombinin içine sığınmayı tercih etti. çıkarttığım türlü saçma sapan seslerin ardından bana verdiği cevap kombinin altından kuyruğunu kamçı gibi sallayıp mutfağın ortasına bir güzel sıçması olmuştur. bu afacan kedi bununla yetinmeyip mutfağın derinliklerinde bir yerlerde bulduğu kutunun içine yavrulamış ve evdeki bütün ekolojik dengeyi yerle bir etmiştir. atamadım dışarı o altı tane minicik yavruyu içim cız etti böyle taaa derinlerden... iki ay boyunca besledim ana kediyi, o da yavrularını... ve bu iki ay boyunca ben kediye whiskas verdim o evi pisledi. sonra bir sabah uyandığımda hepsi gitmişti (ulan nankör hayvan yapılırmı bu bana alışmıştım ben size). elimde onlardan hatıra kalan üç beş fotoğraf ve bok parçaları idi.
    3 ... rin tin tin
  6. 6.
    Ara ara başıma gelen ilginç hadise.

Hiç öyle evin içine etme, ortalığı dağıtma gibi şeyler olmadı. Evin içinde ağa gibi dolaşıyorlar, ben de peşlerinden takip ediyorum. Daha sonra evin içinde durup götünü devirip yatınca biraz seviyorum, sevdikçe iyice şımarıp mayışıyor keratalar, daha sonra kucağıma alıp evin dışına götürüp bırakıyorum (ev giriş katta). Hayvan dışarıda hüzünlü hüzünlü miyavlayınca biraz üzülüyor insan tabii ama yapacak bir şey yok. Her gün yemek artıklarını kaba koyup bırakıyoruz kediler beslensin diye, ondan sürekli evin çevresindeler herhalde.
    2 ... kornisten kovulan perde ruleti
  7. 7.
    trafo sanmıştır.
    2 ... oglum amcalara nikini goster
  8. 8.
    Korku dolu dakikalar yaşatır. Allahsız kedi girmiş mutfakta çöp karıştırıyomuş, tabi geldim eve farkettim sonrası malum koşuşturmaca, ben zaten panik, kedi de korkudan sağa sola koşuyo, bi ara duvara tırmandı sonra pat yerde daha sonra yolunu bularak balkondan yan evin çatısına atladı ve kurtulduk. Vallaha kalbime inecekti.
    1 ... destanyazanadam
  9. 9.
    Keşkee durumudur, girsede sevsek.
    ... aku suyu
  10. 10.
    giriş kat ve yüksek giriş konumlarındaki evlerin olmazsa olmazıdır. bir keresinde bekar evindeyiz h. sonu nasıl olduysa hepimiz farklı yerlerde kaldık. cuma evden çıkmadan önce de camları kapadık haliyle. tabi yatağın altında olan kedinin farkında bile değildik. pazartesi akşam döndüğümüzde odanın kapısını açtığımda ciyak ciyak miyavlayan açlıktan kafayı yemiş bir kediyle karşılaştığımda yaşadığım vicdan azabını halen daha unutamıyorum. neyse ki besleyip yolladık afacanı dışarıya.
    ... keyif verici madde