1. 69.
  Tek yaşıyordum. Zemin katta tek başıma yaşamaya cesaret edebilmek beni hâlâ düşündürüyor. Uzun süredir cama tıklatılıyordu ve üstün bir zeka örneği olduğum için bunu tanıdık isimlerin yaptığını düşünüyordum. Abim olabilir, dedem olabilir, komşu kız olabilir. Biri yapıyordu, ama kim ondan emin değildim. Daha ilginç olan şey bazı konularda yoğun bir sorumsuzluk ve umursamazlık örneği gösterdiğim için bu işin peşine düşmedim. Gece komşu kız pencereye vuruyorsa bile beni ilgilendirmezdi. Kendi tercihiydi.

  Bir gün yine sese uyandım. Biri kapıyı açmaya çalışıyordu, diğeri demir parmaklıkları sökmeye çalışıyordu ki insana bu gücü kuvveti veren şey hırsızlık isteği değil azmışlıktır efendim. Fantezi dünyasının genişliğine işarettir bu çaba. Benim ya uykumun çok ağır olduğu düşünüldü ya da malın önde gideni olduğumdan emin olup ses çıkarmaktan bile korkmadan eve girmeye çalışıldı, ikisinden biri, bilmiyorum. Oysa ben hepsini duymuştum, tavşan benden daha ağır uykuya yatıyordu. Üşenmiştim.

  Kalktım, üstümü giyindim. Tecavüzcüler beni giyinik görsün amacı mı taşıyordu neydi bilmiyorum. insan o an düşünemiyor. Gerçi anı boyunca fark ettiyseniz bir an bile düşünmemişim. Elektrik düğmesine bastım ve geri zekalı diğer arkadaşının ismini söyledi uyandığım konusunda uyarmadan önce. Kendilerini ele verdiler. Kaçtılar.

  Eve girmeye çalışan kisilerden biri çocukluk arkadaşım cıktı. Yazıklar olsun diyorum.
  2 ... ayi ailesinin evcil civcivi
 2. 68.
  Benim gibi yedirip içirmek trajikomik olsa gerek!
  Ne ara oldu bilmiyorum ama birkaç parça eşyamın eksikliğini farkettiğim gün aslında uzun zaman önce eve hırsız girdiğini anladığım gün oldu.
  O dönem evde hastamız vardı, geçmiş olsuna gelenlerden biri büyük ihtimal ben mutfakta bir şeyler hazırlarken götürmüş. Gözümle görmediğim için kimseyi de suçlayamadım.
  O utanmaz arlanmaz büyük olasılık benim yüzüme gülen bir komşu ya da akrabam.
  2 ... beyaz guvercin
 3. 67.
  benim eve bırak hırsızı allah bile giremez. 3 tane silah var girsin 50 parça ayırayım sıkıntı yok.
  1 -3 ... dogukan xd
 4. 66.
  Bize girdi. Hemde üçüncü kata balkondan. Pisikopat biraderin elinden adamı zor aldık. Sonrası uzun hikaye. En acaibime gidenin ise karakolda komiserin " şimdi bunların sülalesi size musallat olur, siz en iyisi şikayetçi olmayın" demesi idi.
  1 -1 ... the sakal
 5. 65.
  Geldikleri gibi giderler!

  Ne alaka amk.

  Evden malınızı çalma gayesiyle, evinize birinin sızması.

  Bekar evime girmişti 10 sene falan önce, uzun marlboromu çalmıştı piç.
  1 -1 ... 655321
 6. 64.
  Bu durumun 2 yönü var:
  1. Evdeyken hırsız girmesi.
  2. Evde yokken hırsız girmesi.

  Evde yokken girdiğinde zaten ortalığı bok edip gitmiştir. Geçmiş olsun. Karakollarda süründüğünüzle kalırsınız ve çoğunlukla da yakalan(a)mazlar. Hiç yakalanan duymadım.

  Evdeyken hırsız girmesine karşın da caydırıcı bir şeyler bulunsun yanınızda. Mesela gerçeğine çok benzeyen oyuncak tabanca gibi!

  Ayrıca ülkemizde beyzbol oynanmamasına rağmen beyzbol sopalarının fazla satılmasının bir nedeni de budur.
  2 ... stargate
 7. 63.
  it besleyin.

  (bkz: it olan eve hırsız girmez)
  ... bir idealistin ta kendisi
 8. 62.
  öncelikle yüce tanrı hepimizi korusun.
  eve hırsız girmemesi için çeşitli önlemler alıyor muyuz?
  ... sumuklu sulo
 9. 61.
  Evet girdi, hemde iki tane birden
  Ikisini de vurdum.
  3 -1 ... e f e e
 10. 60.
  korkunç bi durum. gerçi bizim evde çalacak bişey yok ama. hırsızla arkadaş olmaya çalışırdım belki.
  ... sebebi cok