1. 1.
  ev ahalisi evde yokken veya derin uykudayken hırsızın kapıdan veya pencereden girmesi ve evdeki bütün değerli eşyaları götürmesi durumudur.

  (bkz: ne istedin lan arabamdan)
  1 ... teneke adam
 2. 2.
  ardından polis çağırılması gereken olaydır.

  (bkz: asayiş)
  1 ... gerko
 3. 3.
  geçen hafta pazar günü başımıza gelen hadise, gerçi eve girememişler ama yeni bi çelik kapı almamıza vesile oldular. Hem pazar günü hemde saat 15.30-16.00 arası gerçekleştiğinden dünyanın çivisinin çıkmış olduğuna bütünüyle beni inandırmış olaydır ayrıca, yine de cana geleceğine mala gelsin.
  2 ... tabuttamenemenyapanimam
 4. 4.
  eğer evin sakinlerinden biri pek hırlı biri değilse devamlı yaşanan olay. *
  1 -1 ... asi
 5. 5.
  eve girip de çalacak bir şey bulamayan hırsızın, sinirlenip salonun ortasına abdest bozması ihtimal dahilindedir.halının boş yere kirlenmemesi için evde geceleri mutfak masasının üzerinde süt ve kurabiye bulundurulması tavsiye edilir.*
  2 ... timsah
 6. 6.
  en kötüsüde masanın üzerinde duran arabanın anahtarını alıp çıkmasıdır.
  1 ... pnar
 7. 7.
  kredi kartları,anahtarlar,telefonlar,nakit paralarımız,altınlar,varsa laptop sabah konuldukları yerlerde yoksalar ve birdaha sittin sene bulunamayacaklarsa,halk arasında bu olayın adı eve hırsız girmesidir.
  ... sne
 8. 8.
  evinde hiçbir kıymetli eşyası olmayanlar için ortalığın dağılması demektir...
  1 ... faydamaksimizasyonu
 9. 9.
  gece olunca ağırlaştırıcı suç sayıldığı için sabaha karşı yapılan ve ev sakinlerini korkutan olaydır. polis aranır ve alınan cevap şudur; kardeşim, hırsızı evde tutsaydınız daha çabuk hareket ederdik. ya hırsızı bağlamak mı lazımdır polisin acilen gelmesi için..
  polis yaklaşık 4 saat sonra gelir ve bu arada hırsızımız bir kaç evi daha ayarlamıştır. kapıda polisle ab uyum yasaları konuşulur, uykunun verdiği saçmasapan ruh haliyle. yeni gün başlar, ya bize polis geldi, hırsız girdi sanırım denir...bir olay daha mazi olup gider...
  2 ... demester
 10. 10.
  madem evi soyacak, mümkünse ev ahalisi yokken eve girmesi gereken kişi.*
  3 ... silte