bugün

tek çözüm ışıkları söndürüp camı açmak tabi geceyse.
plan a: üfleyerek çıkartma yöntemi.
işlem: eve giren sineği dışarıya doğru üflemek suretiyle çıkartma.
sonuç: olumsuz. sineğin ters tepip boğaza kaçma ihtimali %78.
tek çözüm deodrant ve çakmak.
ben sineği " bak öldürmek istemiyorum" diye uyarırken, o çıkmamak için direnip beni uğraştırıyorsa, sonu pek mutlu bitmeyecek eylemdir.

(bkz: tehdit etmenin işe yaramaması)
şerefsizi öldürüp odanın ortasına ibret olsun diye asmakta çözüm olabilir.
başladığınız andan birkaç saniye sonra başarıya ulaşıyorsanız, garip bir şeklide mutluluk veren bir operasyon olabiliyor.

ama hayvancağız çıkmıyorsa, işi inada bindirip dakikalarca uğraşmamak gerek. bi süre sonra sinir krizine doğru saniye saniye ilerlediğinizi hissedebilirsiniz. evet.

(bkz: kendimden biliyorum)
dışarda bokun çöpün üstünde serbestçe takılan karasineğin, hata ile odaya girip camı duvarı görünce agresif hareketlerle can sıkması üzerine başlatılan, sineği özgürlüğüne kavuşturma operasyonudur.
sadece arıya ve kelebeğe yapılması gereken eylemdir.diğerleri için *, * sıkarsın ilacı olmadı gazete kağıdını vurursun kafasına.
(bkz: tatlı söz sineği evden çıkarır)
bu eve giren sineğin ancak ölüsü çıkar diye bir eski kırsal aşiret filmleri repliği geldi aklıma.

öldürmeden camın kıyısına getirip hava akımına karışmasına yardımcı olma eylemidir. sineği çıkarttıktan sonra pencere kapatılır ve el yıkanmak üzere lavaboya doğru götürülür efenim.
bazen uğraştıran, bazen uğraştırmayan ilginç bir durumdur. dışarda sanki yer yokmuş gibi ışığı gören sinek içeri girmiştir. efendim, televizyon kapatılır, ışıklar söndürülür. varsa balkonun ışığı yakılır, pencerenin perdesi kaldırılır çıkması beklenir. olmazsa başka yöntemler denenir.
güncel Önemli Başlıklar