1. 1.
  bazen uğraştıran, bazen uğraştırmayan ilginç bir durumdur. dışarda sanki yer yokmuş gibi ışığı gören sinek içeri girmiştir. efendim, televizyon kapatılır, ışıklar söndürülür. varsa balkonun ışığı yakılır, pencerenin perdesi kaldırılır çıkması beklenir. olmazsa başka yöntemler denenir.
  1 ... jakkal
 2. 2.
  bu eve giren sineğin ancak ölüsü çıkar diye bir eski kırsal aşiret filmleri repliği geldi aklıma.

  öldürmeden camın kıyısına getirip hava akımına karışmasına yardımcı olma eylemidir. sineği çıkarttıktan sonra pencere kapatılır ve el yıkanmak üzere lavaboya doğru götürülür efenim.
  1 ... lambanin cini
 3. 3.
  (bkz: tatlı söz sineği evden çıkarır)
  2 ... pis cocuk
 4. 4.
  sadece arıya ve kelebeğe yapılması gereken eylemdir.diğerleri için *, * sıkarsın ilacı olmadı gazete kağıdını vurursun kafasına.
  1 ... tirsiksansar
 5. 5.
  dışarda bokun çöpün üstünde serbestçe takılan karasineğin, hata ile odaya girip camı duvarı görünce agresif hareketlerle can sıkması üzerine başlatılan, sineği özgürlüğüne kavuşturma operasyonudur.
  ... marche
 6. 6.
  başladığınız andan birkaç saniye sonra başarıya ulaşıyorsanız, garip bir şeklide mutluluk veren bir operasyon olabiliyor.

  ama hayvancağız çıkmıyorsa, işi inada bindirip dakikalarca uğraşmamak gerek. bi süre sonra sinir krizine doğru saniye saniye ilerlediğinizi hissedebilirsiniz. evet.

  (bkz: kendimden biliyorum)
  1 ... kent kartim kayboldu
 7. 7.
  şerefsizi öldürüp odanın ortasına ibret olsun diye asmakta çözüm olabilir.
  1 ... yeco ceco
 8. 8.
  ben sineği " bak öldürmek istemiyorum" diye uyarırken, o çıkmamak için direnip beni uğraştırıyorsa, sonu pek mutlu bitmeyecek eylemdir.

  (bkz: tehdit etmenin işe yaramaması)
  1 ... benazsoylerimsencokanla
 9. 9.
  tek çözüm deodrant ve çakmak.
  2 -1 ... birfikrimvar
 10. 10.
  plan a: üfleyerek çıkartma yöntemi.
  işlem: eve giren sineği dışarıya doğru üflemek suretiyle çıkartma.
  sonuç: olumsuz. sineğin ters tepip boğaza kaçma ihtimali %78.
  1 ... bsgaq