bugün

bazen kendimi national geographic belgesellerinde hissetmeme sebep olacak türde garip hayvanlardır. bir keresinde, eve yemyeşil , kocaman bir çekirgemsi bir şey girmişti. acaba peygamber devesi miydi? lan bakıyorum şimdi, peygamber develeri tropik bölgelerde falan yaşarlar. her neyse ben bambaşka bi konudan bahsetmek istiyorum arkadaşlar. şu anda korkudan ne yapacağımı bilemez haldeyim. eve fare girmiş ve odamda beraber yaşıyoruz hayvancağızla. ben bir aydır tıkırtı sesleri alt-üst komşulardan geliyor sanıyordum lakin öyle değilmiş; kardeşin boş yatağının altından geliyor. tahtanın altında ama anneciğim... şu anda tıkırtılar net bir şekilde duyuluyor. öyle ki uykumdan kalktım. çok korkuyorum! hatta elim kolum bağlı şu anda. ses yaptıkça 'miyaoov.' diyorum. evet salağım ben. yarından tez yok bi fare kapanı alıyorum. işe yarar mı lan bu klasik yöntemler. terkediyorum lan odayı.

(laan!bak yine! ses yapma ne bok yersen ye ama ses yapma mk ya..)

varlığından bihaberken negzeldi ya. o tıkırtı yaptıkça 'ses yapma bak, çok korkuyorum!' diye bağırıyorum odanın içinde. ağlıcam şimdi . acaba büyük mü ki? büyükse yarrağı yedik afedersin. bırak odayı evi değiştiririm. o derece.
ne yapmalı acaba yahu.. hiç karşılaşmadığım bi hadise. hayır nerden girdin eve lan? evcilleştirsem mi lan yoksa? adını da micky koyarım. ne kadar orcinal bi insanım. (laan baak.. kuytuda kıstırıcam seni. ölümün elimden olucak olm!ses yapma bari lan.)

abicim ses yapmadıkları sürece benim için sorun yok. birlikte gül gibi geçinir gideriz. ama zaten bilumum sesten ve karanlıkla birleşince daha ürkütücü hale gelen , kendim dışında çıkan seslerden ürktüğüm kadar hiçbir şeyden ürkmediğim için ses yapan hayvanlardan çok korkarım. hah sustu. acaba uykusu mu geldi? uyuyo mudur lan? anne ya.. çok korkuyorum.
Bir defa yarasa girmişti.
Bir başka zamanda mutfağa giren baykuş dik dik bakıyordu.
Tüm komşular, evden baykuşu çıkarınca "bu evden ölü çıkacak" dedi. Ama yıllar geçti, halen evde herkes sağ, çok şükür.
bundan yıllar önce evimize baykuş girmişti gecenin bi vakti kalktım mutfağa su içmeye gittim birde ne göreyim baykuş tam pencerenin önünde bana bakıyor beni görünce kaçmak isterken kafasını cama çarptı bayıldı dedemlerde o zaman bizde misafirlerdi.dedem kalktı sese, yanıma geldi noldu gibilerinden soruyor anlattım dedem gülmeye başladı dişlerinide yeni yaptırmıştı o zaman ama nasıl parlıyor inci gibi nese baykuş baygın bir halde yüzüne iki üç defa su çarptık anca uyanabildi sonra noldu bana nerdeyim ben diye başladı söylenmeye tabi biz telkin etmeye çalışıyoz yok iyice aksileşti sonradan hayvan olduğunu anladıda uçtu gitti pencereden bu da böyle bir anımdır
her akşam tv'lerin ana haberlerinin ilk sıralarında bunları görebilirsiniz.

"ama o sanal!" diyebilirsiniz ve fakat sonuçta hayvandır... ve girmiştir.

(bkz: artık uyanmak istiyorum)