bugün

günlerce bahsedilmiş olan pul koleksiyonunu sevgiliye göstermek ve onu da aydınlatmak için sevgiliyi eve çağırmaktır sureti ile olabilecek olan eylem.
genellikle yatak odasında gerçekleşen eylemdir.
(bkz: yatağın altındaki pul koleksiyonu)
sevgiliyle evde başbaşa kalmak için yapılan ucuz yollu türk geleneğidir. o pul koleksiyonunun neden gösterilmek istendiği apaçık şekilde gözler önüne dökülmüştür yeşilçamda.
(bkz: the beginning of the end)
- selin sana pul koleksiyonumu göstereyim mi sevgilim?
* hiç göstermiyeceksin zannettim aşkuum göster canım göster bitaanem göster yavrumm
- bak bu ilk satın aldığım pul, bak bunu da abim ilk maaşıyla almıştı, bu da..
* hönkk!! hamzaaaa ohaa falann oldum yanee napiyosun senn yhaa
cd'ler artık birbirine yapıştığından gösteremeyeceği için mecburen pullarını gösteren kişinin işidir.
para koleksiyonunu göstermek dururken bir kıza pul göstermek tamamen sefilliktir. mesela ben pul bile göstersem gider en pahalı balığın pullarını gösteririm! nedir yani?
- bak ayça, bu da, eve icra gelmişti, onun tebligatnamesindeki pul.
+ bu pul, he mi?
- he bu pul.
+ acil çıkış kapısı nerdeydi?
- şurdaydı ama icra memurları aldı.
+ allah belanı versin.
- tam geliyodu ona da icra memurları el koydu.
artık eve gelen sevgiliye gel sana prezervatif koleksiyonumu gösterecem demekle karıştırılan hededir.
(bkz: eve gelen sevgiliye peri bacalarını göstermek)
(bkz: klişenin allahı) durumudur.

diyelim ki kıza pul koleksiyonunu gösterdin, dur dur daha geriye gidelim, diyelim ki kız buldun ve onu evinde ağırlayacaksın, sohbet muhabbet etmeye çalışacaksın konuşacak bi bok bulamayınca çeşitli atraksyonlar deneyeceksin dvd, müzik, bişeyler gösterme gibi...

en sonunda kıza bişeyler göstermeye karar verdin...

aldın kızı karanlık bir odaya açtın ışıkları ve 'ce -eeee al bak bunlar benim pullarım, ayıptır söylemesi bunları koleksiyon yapıyorum da' diyeceksin ve olaylar gelişecek.

kız: +
oğlan: -

- nası beğendin mi bebeğim?
+ bebeğim?
- söyle tatlım.
+ hayır bişe söylemek için değil neden bebeğim dedin?
- heeee. e bebeğim değil misin yeğen?
+ yeğen?
- kusura bakma 'değil' deyince sonunu hep yeğenle bitiresim geliyor. alışkanlık işte. *
+ neyse en baştan anlat nedir bana göstereceğin?
- gösterdim ya!
+ neyi?
- ney değil minik kuşum pul pul koleksiyonu.
+ offf çok dangalaksın
- dangalak?
+ eeeeeeeeeee yeter be salak mısın ne boksun, aynı fakültedeyiz diye çağırdın bişeyler içelim dedin bende geldim. ne yani sen beni sevgilin mi sanıyosooon?
- hemen şiven değişti.
+ şive?
- insanların yaşadıkları topluma göre o toplumun konuşma dilini....
+ ne diyosun be kapa çeneni shut up.
- shut up?
+ kapa çeneni.
- neyse en baştan başlayalım...
+ peki.
- bak bunlar pul
+ hadi canım
- yeminlen
+ napcan bunları kıçına mı sokcan ayıptır söylemesi?
- yo rahatlamak için bir nevi hobi
+ iyi iyi şimdi ben gidiyorum sen bunları kıvır kıvır kıçına sok olur mu arakadaşım?
- arkadaşım?
+ my friend.
- peki.
+ hadi goodbyeeee.
- goodbyeeeee, goodbye?

diye gider... işte bu devirde eve gelen kıza pul koleksiyonunu gösteren insanın zeka yaşı bu doğrultudadır. böyle bir hareketi yapmakta saçmalıktır...
gösterilen birşey vardır ama kesinlikle pul koleksionu deildir.